Książki

Episode 11: Time to pass the Iron Trials… Coś o magii, dorastaniu i sarkaźmie.

20578940

Tytuł : ” Magisterium: The Iron Trial”/ „Magisterium: Próba Żelaza”

Autor: Holly Black i Cassandra Clare

Wydawnictwo: Albatros.

Na początek słów kilka o samej książce.
Jest to historia opowiedziana trzecioosobową narracją ale z punktu widzenia młodego Calluma Hunta, który za wszelką cenę stara się nie zdać egzaminu, który jest nazywany Żelazną Próbą. Większość jego rówieśników, dałaby się pokroić by móc do niego przystąpić ale nie Call. Dlaczego, zapytacie? Gdyż Call był bardzo nieufny w stosunku do wszystkiego, co magiczne. Jego mama została zabita przez jednego z Magów a ojciec ostrzegł go, że Magisterium, szkoła w której uczą się przyszli Magowie, jest śmiertelną pułapką. Pomimo wszelkich starań, niestety dla naszego młodego bohatera, zdaje on najlepiej ów egzamin i dostaje się pod opiekę Mistrza Rufusa, wraz z dwójką innych adeptów – Tamarą i Aaronem. Gdy rozpoczyna swój pierwszy rok nauki w Magisterium, zdaje sobie sprawę jak mało wie na temat swojego dziedzictwa i z każdym kolejnym dniem odkrywa nowe tajemnice i stawia jeszcze więcej pytań niż na początku.
Czytając tę książkę, nie mogłam się nie doszukiwać porównań do „Harry’ego Pottera”. Było w niej bardzo wiele elementów, które jak nic przypominały mi historie o młodym czarodzieju, które czytywałam jak byłam młodsza i do których też często wracam nawet teraz. Jednak nie uważam tej opowieści za plagiat. Broń Boże! Jestem daleka od tego, a nawet śmiem twierdzić, że ów książka jest niezwykle ciekawą interpretacją magicznego świata przedstawionego przez panią Rowling. Czytając ją, wczuwałam się w losy bohaterów, którzy są niesamowici, a przyjaźń między głównymi postaciami jest czymś, co obserwuje się z niekrytą fascynacją. Cassandra Clare, której twórczość znam bardzo dobrze, potrafi wyczarować wspaniałe postaci, w których można się zakochać od pierwszej strony. Ich cięte języki, zabawne komentarze i dwuznaczne sytuacje, w których się znajdują, sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czytając tę książkę, przeniesiecie się w mroczny świat magii, tajemnic i intryg, które pod sam koniec będą sprawiać, że z zapartym tchem będziecie śledzić losy bohaterów.
Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że ta książka zrobi na mnie aż tak pozytywne wrażenie. Byłam raczej sceptycznie nastawiona, a teraz z niecierpliwością czekam na kolejny tom, który ma się ukazać już wkrótce.
Jeśli lubicie magię, tajemnice i sarkastycznych bohaterów, to ta książka jest zdecydowanie dla Was. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s