Bez kategorii

Episode 12: „Dawno, dawno temu…” czyli klasyczne bajki w nowej odsłonie.

Witajcie!

Dziś kolejna porcja mojego biadolenia. Tym razem skupię się na filmie ” Cinderella” z 2015 roku. Nowa adaptacja klasycznej bajki, dokonana przez wytwórnię, która znana jest z kreowania kanonów animacji i różnych takich czyli – Disney. I jak na Disney’a przystało, było pięknie było magicznie i kolorowo. Film przedstawia historię Kopciuszka, dziewczyny, która swoją dobrocią i odwagą zyskuje serce księcia i żyje długo i szczęśliwie. Kino jak najbardziej familijne z gwiazdorską obsadą i piękną scenerią. Miło było zobaczyć Helenę Bohnam-Carter w innej odsłonie niż psychopatycznej jędzy, w które to wręcz genialnie się wciela. Film ogląda się z dużą dozą przyjemności i mimo tego, iż bajka sama w sobie jest oklepana i opowiadana już  w tysiącu innych wersji, to bardzo miło się ją oglądało. Niewiele mogę powiedzieć na temat tego filmu, jak tylko to, że warto go obejrzeć po pierwsze dla: Heleny po drugie dla Cate Blanchett, która to jest jedną z moich absolutnie ulubionych aktorek. Jej dystyngowanie i królewska postawa aż biją z ekranu, co sprawia, że postać złej macochy nabiera wyrachowania i pewnego rodzaju klasowej ekstrawagancji. Jeśli chcecie spędzić miłe po południe w gronie rodzinnym, to jest to film idealny na tego typu okazję, bo każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Już niedługo wypatrujcie nowości na blogu! Nie tylko związanych z książkami i filmami ale i z muzyką 🙂 Zmiany nadchodzą i mam nadzieję, że będą stałe .

Tymczasem życzę Wam udanego wieczoru,

Do następnej notki,

Meg.

Jedna myśl na temat “Episode 12: „Dawno, dawno temu…” czyli klasyczne bajki w nowej odsłonie.

  1. Oh oh oh ❤ Helena Bohnam Carter ❤ Choć to bardzo epizodyczna rola – I just love it ❤ I to jak Galadriela…wróć…Kate Blanchette zagrała macochę :v I don't have the answer!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s