Książki

Episode 19: ” Nie ma istot bardziej okrutnych od aniołów” – T.A Sniegoski seria Upadli tom 1- Nefilim.

352x500

Witajcie w poniedziałek!

Nie wiem, jak Wy, ale ja osobiście nienawidzę poniedziałków… Choć pogoda dziś dopisuje, to ogólnie dzień uważam za beznadziejny. Ale może nie będę się rozwodzić na temat mojego podłego nastroju, a skupię się na czymś bardziej przyjemnym zarówno dla Was jak i dla mnie, czyli do kolejnej dawki książkowych rozkoszy. A że ostatnio obracam się w temacie aniołów, to postanowiłam napisać słów kilka o, moim zdaniem, dość ciekawej pozycji, jaką jest seria „Upadli” T.A Sniegoskiego. Zacznę może od pierwszej części, noszącej tytuł „Nefilim”.

Tytuł: „Nefilim” ( seria: „Upadli”)

Autor: Thomas A. Sniegoski

Wydawnictwo: Jaguar.

Aaron Carbert z pozoru wydaje się być zwyczajnym nastolatkiem. Trochę porywczym i skłonnym do dziwnych zachowań, ale to nie znaczy, że jest zły. Jest po prostu inny. Jako dziecko zostaje osierocony i ląduje w domu dziecka, skąd zostaje adoptowany przez rodzinę Stanley’ów. W przeddzień swoich osiemnastych urodzin, ma dziwny sen. O wielkiej bitwie, skąpanej w krwi i łopocie pierzastych skrzydeł…

Jednak Aaron nie jest zwykłym nastolatkiem. Jest wybrańcem. Nefilimem, który ma zmienić bieg historii. Wyrok został na niego wydany, a jego wykonawcą ma być dowódca anielskich Potęg, Werchiel. Czy Aaron będzie w stanie stawić czoła potężnemu dowódcy i przeżyje? Tego będziecie musieli się dowiedzieć już czytając książkę.

Pamiętam, że gdy pierwszy raz sięgnęłam po tą opowieść, wydała mi się nieco oklepana. Główny bohater jest przedstawiony jako zwyczajny nastolatek, który odkrywa w sobie niesamowite zdolności, których nie rozumie. Do samego końca nie jest przekonany, do tego, co mówią mu jego sojusznicy, których spotyka. Można stwierdzić: nuda. Lecz mnie ta książka zaczarowała. Wartka akcja i ciekawy sposób prowadzenia narracji sprawia, że po prostu się ją „pożera”. Jest to literatura młodzieżowa, owszem. Jednak ma swój urok. Thomas Sniegoski jest nie tylko zdolnym pisarzem ale i autorem scenariuszy i wielu komiksów. Stąd też w jego książkach możemy odnaleźć plastyczny świat z własną chronologią, który chcemy poznawać wraz z bohaterami. Moim skromnym zdaniem, książka jest warta uwagi, nie tylko za ciekawe przedstawienie już bardzo wyświechtanego tematu, jakim jest walka aniołów z ludźmi czy też motyw wybrańca, który ma ratować świat. Ale przede wszystkim za wartką akcję, czasem zabawne dialogi i tajemnice, jakie odkrywamy wraz z głównym bohaterem. Jeśli jesteście fanami angelic fantasy w wersji młodzieżowej, serdecznie polecam.

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s