Książki

Episode 23: ” Magia jest niebezpieczną kochanką… Nawet dla tych, co myślą, że znają ją na wylot…” Maggie Stiefvater „Król Kruków”

146542-352x500

Tytuł: „Król Kruków”

Autor: Maggie Stiefvater

Wydawnictwo Uroboros

„Patrząc w ciemność tę głęboką stałem ze zdumieniem w oku, sny śniąc , jakich nikt ze śmiertelnych nie śmiał śnić, drżąc w zwątpień męce.”  Edgar Allan Poe „Kruk”

Jedna dziewczyna i trzech chłopaków.
Blue pochodzi z rodziny wróżek, jest medium do kontaktów ze światem zmarłych.
Gansey, Adam i Ronan, trzej przyjaciele w elitarnej szkoły dla chłopców, obsesyjnie poszukują tajemniczych linii mocy legendarnego Króla Kruków – Glendowera.
Z ich powodu pozornie ciche i spokojne miasteczko staje się scenerią niezwykłych wydarzeń.
Gdy razem z Blue trafią do magicznego lasu, gdzie czas płata figle, nic już nie będzie takie samo…
Przerażające tajemnice, mroczne rytuały, stare przepowiednie, wizje, duchy, ofiary, a to dopiero początek tej historii..

Tak tą książkę reklamuje teaser, zamieszczony na jej okładce. I muszę przyznać, że sięgając po nią, nie spodziewałam się, że będzie ona tak dobra. A jednak. Opisana w niej historia Blue i trzech niezwykłych chłopców, jest porywająca  a finał sprawia, że ma się ochotę na więcej. Henrietta wydaje się być cichą i spokojną mieściną, jednak otaczała ją niezwykła aura. Mieszkańcy wierzyli,że jest w niej ukryta niezwykła moc. Tak samo jak rodzina Blue oraz trójka przyjaciół z elitarnej szkoły…Zbieg okoliczności sprawia, że ta czwórka spotyka się pewnego dnia… A to pociąga za sobą całą serię niezwykłych zdarzeń. Jakich? To już będziecie musieli przeczytać.

W mojej opinii jest to jedna z lepszych książek o tematyce ‚magicznej’ jaką w ostatnim czasie miałam okazję czytać. Jest w niej wszystko to, czego można oczekiwać od opowieści w tym gatunku. Jest suspens, tajemnica, magiczne rytuały, niebezpieczeństwo… Pojawia się też wątek romantyczny, lecz jest on zgrabnie wkomponowany w całą historię. A fakt, że autorka inspirowała się twórczością Edgara Allana Poe sprawia, że książka zyskuje sobie tą aurę, którą mają utwory tego niedocenianego przez współczesnych czytelników Amerykańskiego klasyka.

Jeśli nadal szukacie inspiracji czytelniczych, to serdecznie polecam Wam „Króla Kruków” oraz drugą część serii ” Złodziei Snów”, o których napiszę w kolejnych wejściach.

Życząc Wam udanego weekendu,

Pozdrawiam gorąco,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s