Bez kategorii

Episode #46 : Królowa stylu i muzyki pop czyli rzeczo Florence and the Machine.

florence-the-machine-glos-wszechmogacy-b-iext23107362

Tytuł: Florence + The Machine. Głos Wszechmogący

Autor: Zoe Howe

Wydawnictwo: InRock

Zacznę może od tego, że po raz pierwszy usłyszałam o Florence w 2011 roku, choć na początku nie miałam pojęcia, kim ona jest. I jakoś szczególnie się nią nie zainteresowałam. Jednak nie mogłam pozbyć się z głowy piosenki „Rabbit Heart ( Rise it up)”. Potem usłyszałam piosenkę „Never let me go”, która trafiła mnie w serce tak mocno, że nie mogłam nie dowiedzieć się czegoś więcej na temat dziewczyny o tak potężnym głosie, jaki posiada Florence Welch.

Urodziła się i wychowała w południowym Londynie i właśnie z tego miasta czerpie swoje inspiracje. Jak sama mówi, Londyn jest miastem, które jest idealne do rozwoju mrocznych historii. Jest z jednej strony bajeczny a drugiej strony straszny. Dlatego tak wiele mrocznych, gotyckich opowieści rodem z najczarniejszych kryminałów, umieszczonych jest w tym mieście.

Florence zawsze się wyróżniała i uwielbiała śpiewać. Na zawołanie potrafiła naśladować księżną Dianę i uważała się za księżniczkę. Nigdy nie lubiła swojego imienia i zawsze chciała je zmienić. W muzyce odnajdowała spokój i ukojenie swoich lęków.

Zoe Howe zabiera nas w niezwykłą podróż wraz z tą nieśmiałą dziewczyną o nieprzeciętnym wyczuciu stylu, płomiennorudych włosach ( czasem też czerwonych) i o głosie, który przyprawia o dreszcze.

Ukazuje nam historię zespołu i jego niezwykłej wokalistki w formie przystępnej i bardzo prawdziwej.

Każdy, kto choć raz widział i słyszał Florence, może śmiało powiedzieć, że jest ona prawdziwą królową muzyki i styl, który zainteresował Gucciego oraz Karla Langerfelda, który słynie z bardzo wyrafinowanego i opiniotwórczego gustu.

Dzięki tej książce poznajemy ciemne i jasne strony jej osobowości a także sposób, w jaki tworzy swoje teksty i muzykę. Osobiście poruszyła mnie ta książka, gdyż zauważyłam wiele podobieństw między mną a Flo, co sprawiło, że traktuję jej muzykę bardziej osobiście.

Według mnie, jest to obowiązkowa pozycja do przeczytania dla każdego fana płomennorudej mieszkanki Londynu, której głos czaruje, zachwyca i sprawia, że czujemy się jak w bajce. ( Przynajmniej takie jest moje osobiste odczucie). Polecam też przy czytaniu tej biografii, przesłuchanie albumów Florence+Them Machine by wprowadzić się w ten niezwykły nastrój, jaki daje ich muzyka. Historia zespołu jeszcze się nie skończyła i mam nadzieję, że jeszcze wiele rozdziałów tej książki powstanie.

Pozdrawiam wtorkowo,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s