Bez kategorii

Episode #59: „Dziewczyna z portretu” film, który chwyta za serce i zachwyca!

8162472-dziewczyna-z-portretu-607-900

Tytuł: „Dziewczyna z portretu”

Reżyseria: Tom Hooper

Produkcja: Focus Features.

Einar i Greda Wegener są bardzo szczęśliwym, kochającym się małżeństwem artystów. On maluje pejzaże, ona portrety. Są bardzo towarzyscy i otwarci na kopenhaską bohemę, lecz pewnego dnia wszystko się zmienia. Gdy Greda prosi swojego męża by pozował jej do żeńskiego portretu, ich życie już nie jest takie samo. Einar odkrywa w sobie długo skrywaną naturę, która z coraz większą siłą manifestuje swoją obecność aż wreszcie, pochłania młodego artystę bez reszty.

Film jest przepięknie opowiedzianą historią o miłości, prawdziwej przyjaźni i akceptacji tego, kim się naprawdę jest. Przede wszystkim jest to obraz, który dobitnie pokazuje, że wsparcie najbliższych nam osób jest nieocenioną pomocą w realizacji nawet tych marzeń, które w mogą doprowadzić nas do nieszczęścia.

Ukłony w stronę kunsztu aktorskiego laureata Oscara i wybitnego, brytyjskiego aktora Eddiego Redmayne’a, który wcielił się w postać głównego bohatera. Jego niezwykła uroda, dodała tej postaci autentyczności. Choć Ed znany jest z grania osobliwych postaci. I robi to w genialny sposób. Jego ekranowa partnerka Alicia Vikander, była pięknym dopełnieniem nie tylko jego postaci ale i całego filmu. Nie mogę też nie wspomnieć o przepięknych sceneriach zarówno Paryża,  Kopenhagi jak i Drezna z okresu dwudziestolecia międzywojennego, które wyglądały niczym ożywione obrazy Vincenta Van Gogha czy Pizarra. A muzyka, przenosiła nas w ten bajkowy świat artystycznej bohemy, w którym rozegrał się dość osobliwy dramat głównych bohaterów…

Dawno żaden film nie zrobił na mnie tak wielkiego wrażenia i nie zmusił do myślenia, jak ten. Na pewno sięgnę po książkę, na podstawie której powstał ten film, choć wiem, że powinnam najpierw sięgnąć po pierwowzór literacki. Podsumowując, bardzo serdecznie polecam obejrzenie tego filmu, choć nie jest to film łatwy. Trzeba być otwartym i empatycznym by w pełni zrozumieć jego przekaz.

W linku macie trailer na zachętę:

 

Ze środowymi pozdrowieniami,

 

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s