Bez kategorii

Episode #60 : It’s time to celebrate! Okrągła notka, początkiem nowego miesiąca.

Witajcie!

To już 60. wpis na blogu! Matko i córko, gdzie ten czas uciekł? Z tej okazji mam dla Was świeżutką recenzję oraz małą zapowiedź, więc przeczytajcie notkę do końca, jeśli jesteście ciekawi, co też dla Was przygotowałam.

720153-n-ao

Autor: Thomas Morgenstern

Tytuł: Moja walka o każdy metr

Wydawnictwo: SQN.

Jeśli jesteście fanami skoków narciarskich, to nazwisko Morgenstern z pewnością nie jest Wam obce. Trzykrotny mistrz olimpijski, ośmiokrotny mistrz świata. dwukrotny mistrz świata w lotach i trzykrotny mistrz świata juniorów. Dwukrotny zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca 59. Turnieju Czterech Skoczni. Ulubieniec komentatorów i dziennikarzy sportowych, pieszczotliwie nazywany „Morgim”. Przez kilka pięknych sezonów, zachwycał swoich fanów znakomitymi wynikami, zawsze chętnie udzielał wywiadów i spędzał czas z kibicami. Lecz we wrześniu 2014, postanowił zakończyć swoją karierę, gdyż jego wyniki zaczęły drastycznie spadać a kondycja, po wielu miesiącach rehabilitacji, nadal nie była taka, jak dawniej. Powodem, dla którego „Morgi” zdecydował się na zakończenie kariery była nie tylko nie wystarczająca forma, ale i troska o własne zdrowie. Po kilku bardzo groźnych wypadkach, które wyryły się w pamięci fanów skoków narciarskich, Thomas powiedział: „stop”.

Ta książka opowiada historię młodego człowieka, wybitnego sportowca, który zdobył w swojej zawodowej karierze wszystko. Ale czy zdobywanie kolejnych podium było dla „Morgiego” aż tak ważne? Co nim kierowało? O czym myślał po tych strasznych wypadkach, jakich doznał? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie z tej książki.

Jeśli jesteście fanami skoków narciarskich, to ta książka na pewno pozwoli Wam lepiej poznać tego niezwykle ambitnego Austriaka , który zawsze dążył do perfekcji. I wielokrotnie to pragnienie sprawiało, że nie był tak do końca szczęśliwy, jakim mógł się wydawać. Jego walka, nie tylko na polu zawodowym, ale i na polu prywatnym o to, by być, kim jest urzeka i może sprawić, że całkowicie zmienicie zdanie na jego temat. Ukazuje go jako wojownika. Człowieka, który nie boi się stawiać wszystkiego na jedną kartę, by osiągnąć swój cel. Może być inspiracją. Może wręcz przeciwnie. Dla mnie, Thomas Morgenstern jest nie tylko wybitnym sportowcem, ale przede wszystkim bardzo ciekawą osobą. I ta książkę opisuje zarówno jego jasne jak i ciemne strony, co sprawia, że jest autentyczna i prawdziwa. Polecam zarówno fanom Thomasa jak i tym, którzy nigdy wcześniej o nim nie słyszeli. Na pewno nie będziecie się nudzić, czytając tę biografię.

___________________________________________________

OGŁOSZENIA!

Moi drodzy! Jak wiecie, ostatnio ożywiłam nieco swój kanał na YouTube, więc już niebawem będziecie mogli zobaczyć tam kilka ciekawostek. W tym i serię, która nosi tytuł : „Miesiąc z…”

Na czym to polega? Otóż co miesiąc będę wybierała jednego autora / serię książek, o których będę opowiadała na kanale. Jeśli będziecie uważnie śledzić moje vlogi, znajdziecie w nich pytania konkursowe, za które przewidziałam nagrody książkowe/fandomowe/inne.

Z racji tego, że już 8 marca będzie premiera nowej serii o Nocnych Łowcach, Cassandry Clare. Postanowiłam, że od 15 lutego do 15 marca będzie trwał „Miesiąc z Cassandrą Clare”! Macie ochotę wygrać książki/gadżety z tej właśnie serii? Zapraszam do zaglądania na mój kanał: https://www.youtube.com/user/NaughtyAngel21

I oczywiście na stronie na Facebooku! 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s