Bez kategorii

Episode #64: ” Zaufaj mi, jestem Dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał”

Autor : Ozzy Osbourne.

Tytuł: „Zaufaj mi, jestem Dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał”

Wydawnictwo: InRock

Liczba stron: 313.

Wyobraź sobie taką sytuację. Masz dość nietypowy problem, który może być nawet odrobinę wstydliwy dla ciebie. Do rodziny z tym nie pójdziesz, bo się nie znają, do przyjaciół też nie, bo cię wyśmieją… To do kogo się udasz? Może do lekarza? OK, to by miało sens.

Jednak sprawa zaczyna robić się dość… Nietypowa, gdy twoim lekarzem okazuje się nikt inny, jak… Sam Ozzy Osbourne.

Tak, dobrze widzisz. To ten sam Osbourne, który faszeruje się lekami i popija je whiskey. Ten sam, który daje czadu na scenie. Ten sam, który teraz… Okazuje się być twoją ostatnią deską ratunku…

Przerażająca wizja? Dla niektórych to  jak spełnienie marzeń. Dla innych, jak opis okrutnego koszmaru, z którego nie mogą się obudzić.

„Zaufaj mi, jestem Dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał”, jest jedną z tych książek, które czyta się dla relaksu. Nie jest to ani poważna biografia ani żadna fabularyzowana historia. Jest to zbiór listów, próśb, różnego rodzaju anegdot oraz ciekawych komentarzy, które trafnie odpowiadają na często bardzo głupie prośby czy pytania, kierowane do Ozzy’ego. Na pewno nikt nie powinien traktować poważnie tego, co mówi. A już na pewno nikt nie powinien się stosować do jego zaleceń. Bo może to grozić nie tylko szaleństwem ale i niechybną śmiercią.

Poza oczywistym walorem humorystycznym, możemy dowiedzieć się o tym, z czym zmagał się kultowy dla niektórych, rockman i jakie „smaczki” przysyłają do niego jego fani, prosząc o poradę. Jak wielu jego kolegów po fachu, Ozzy też zmaga się z masowym zalewem poczty of fanów, lecz zamiast na to narzekać, przerobił to na niezwykle zabawny poradnik, którego zastosowanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechem oraz dobrą rozrywką w towarzystwie jednego z twórców współczesnej sceny metalowej.

Legendarny Ozzy, w nieco bardziej zabawnej formie był dla mnie czymś świeżym i muszę przyznać, mając pewne doświadczenie ze światem rockowym, niektóre z rad, zawartych w książce można łatwo przełożyć na nasze, zwyczajne życie. Podstawowym przekazem  jest jednak to, że nie ważne ile ma się lat i ile się w życiu przeszło, trzeba podchodzić do siebie i ludzi z dystansem i poczuciem humoru.

Polecam tę książkę nie tylko fanom Ozzy’ego.

 

39

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s