Bez kategorii

Episode #70: Gąskowe recezje: „Drzwi do Nieba” Patricia Pearson.

764964-n-a

Autor: Patricia Pearson

Tytuł: „Drzwi do Nieba”

Wydawnictwo: Muza.

Liczba stron: 333.

 

Zainspirowania niezwykłymi przeżyciami, jakich doznała, gdy w tym samym roku zmarli jej siostra i ojciec, Patricia Pearson zaprasza nas do świata metafizyki, która została dokładnie przeanalizowana przez wybitnych psychologów i psychiatrów. Jej rozmowy ze specjalistami oraz przedstawienie własnych odczuć po stracie bliskich. Zabiera nas w niezwykłą podróż w miejsca, o których zwykle wolimy nie myśleć. Tam, gdzie nie ma racjonalnego wytłumaczenia. Czy zmarli faktycznie potrafią się z nami porozumiewać i czy potrafimy odczytywać znaki, jakie nam dają? W swojej książce, autorka cytuje tych, którzy twierdzą, że doświadczyli spotkań z osobami, które już dawno odeszły oraz ci, którzy stykają się na co dzień ze śmiercią. ” Czy spotykamy tylko to, co może nas intelektualnie i emocjonalnie dotyczyć?” . No właśnie… Czy faktycznie istnieje życie po życiu? Pearson pokazuje nam, że wiara w duchy, czy w to, że bliscy wciąż nad nami czuwają, nawet po śmierci jest czymś powszednim, tylko nie każdy z nas się przyznaje do tego, że wierzy w „ten inny świat”.

Po przeczytaniu tej książki poczułam się dość dziwnie i nieswojo, choć z drugiej strony doskonale rozumiem autorkę, bo sama straciłam brata, gdy byłam bardzo młoda i mam wrażenie, że cały czas nade mną czuwa. Nie przypuszczałam, że można napisać książkę tak osobistą a jednocześnie tak bardzo uświadamiającą nam istotę życia. Że żyjemy w ciągłym cyklu i tak naprawdę nie umieramy, tylko przechodzimy do kolejnego etapu. Wiele osób może stwierdzić, że to jakieś filozoficzne brednie. I że książka Pearson to nic innego jak kolejna kontrowersyjna próba udowodnienia świata poza cielesnego, którego tak bardzo wszyscy się boimy, bo go nie pojmujemy. A to, co niepojęte, staje się automatycznie zagrożeniem.

Podsumowując, gorąco polecam tę książkę nawet tym, którzy są bardzo sceptycznie nastawieni do podobnych rozważań. „Droga do Nieba” jest zapisem rozmów, które często odbywają się tylko w bliskim gronie przyjaciół. I czasem mogą sprowokować do zastanowienia się, czy tak naprawdę nasi bliscy odchodzą, czy może jednak są gdzieś obok a my nie chcemy ich zauważyć.

 

Za książkę dziękuję wydawnictu Muza i inicjatywie : Polacy nie gęsi i książki czytają. Zapraszam do polubienia Gąsek na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s