Bez kategorii · Książka · Książki · Recenzja

Episode #72 : ” Piękna, zabójcza a jej przeznaczeniem jest wielkość.”czyli o „Szklanym Tronie” Sarah J Maas.

szklany-tron-b-iext22437167                                                                                     Autor: Sarah J. Maas

Tytuł: Szklany Tron/ Throne of Glass

Wydawnictwo :Uroboros/ Bloomsberry

Celaena Sardothien spędziła w brudnych, zapuszczonych kopalniach Endovier prawie rok. Większość nie przetrwała tam nawet dwóch miesięcy. Jest silna, ale wie, że została stworzona do czegoś więcej niż zgnicie w tym okropnym miejscu. Gdy kapitan Gwardii Królewskiej, Chaol Westfall proponuje jej równie samobójczą umowę, Calaena decyduje się na nią bez mrugnięcia okiem. Jej zadaniem jest wzięcie udziału w turnieju, który ma wyłonić królewskiego zabójcę. I po przepracowaniu kilku lat na rzecz króla, mogłaby otrzymać wolność, której tak bardzo pragnęła. Jednak zadanie zdaje się być trudniejsze niż przypuszczała. Gdy podczas potyczek, zaczynają ginąć poszczególni uczestnicy, Calaena zaczyna zastanawiać się, kto stoi za tymi zamachami. Czy uda jej się rozwikłać tę zagadkę, czy zostanie królewską zabójczynią i będzie wolna? Tego wszystkiego będziecie musieli się dowiedzieć, sięgając po pierwszy tom niezwykle wciągającej sagi „Szklany Tron”, która podbiła serca czytelników na całym świecie.

Wciągająca, pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji powieść fantasy, która na pierwszy rzut oka nie wydaje się być fantastyczna. Opowiada historię zabójczyni, która musi udowodnić, że jest warta swojego tytułu i zdobyć wolność a w między czasie odkrywa wiele tajemnic ze swojej przyszłości i przeżywa uniesienia serca. A ma w kim wybierać. Z jednej strony przystojny, pewny siebie i nieco zarozumiały książę Dorian, a z drugiej rozważny, zasadniczy i okropnie irytujący Chaol Westfall, kapitan gwardii. Czy coś z tego wyniknie? Musicie przekonać się sami.

Historia Calaeny porwała mnie od pierwszego opowiadania, jakie o niej przeczytałam i nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie będę mogła przeczytać jakąś serię z jej udziałem. Pomimo całej swojej wyniosłości i sarkazmu, tą bohaterką kierują bardzo silne instynkty i zawsze stara się robić, to co jest słuszne. Choć nie wyklucza to dbania o własne interesy. Na razie przeczytałam tylko pierwszy tom serii i na pewno jeszcze w tym miesiącu sięgnę po kolejne, ponieważ strasznie jestem ciekawa, jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki. I przede wszystkim, jakie przygody zgotowała jej Sarah J. Maas. Polecam tę książkę nawet tym, którzy nie przepadają za gatunkiem fantasy. Jestem przekonana, że ta pozycja przypadnie wam do gustu.

Pozdrawiam,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s