Bez kategorii

Episode #79 : „Runiczne znaki, poszukiwanie skarbów i Wikingowie” czyli o niezwykłej powieści Roberta Low.

331689-352x500

Autor: Robert Low

Tytuł: „Biały Kruk. Zaprzysiężeni. Saga o nieustraszonych Wikingach.”

Wydawnictwo: Książnica.

Liczba stron: 309.

Mitologia nordycka oraz historie o Wikingach i ich podbojach zawsze mnie fascynowały w jakiś dziwny, niewytłumaczalny sposób. Wszelkie historie o podłożu historyczno-fikcyjnym, umieszczone w czasach wielkich wojowników, są dla mnie obowiązkową lekturą. Tak też było z powieścią Roberta Low, który zaprosił mnie w niesamowitą podróż śladami Zaprzysiężonych, którzy osiedlili się nad Fiordem Wschodniej Drogi. Lecz wciąż czują zew morza i myślą o srebrnym skarbie władcy Hunów.

Orm Zabójca Niedźwiedzia, jarl Zaprzysiężonych nie chce wracać to tego przeklętego miejsca. Dopiero gdy zostają zaatakowani przez dawnego wroga a dwaj najlepsi wojownicy dostają się do niewoli, wikingowie związani słowami przysięgi wyruszają na poszukiwanie swoich braci w boju. Przemierzają ziemie Słowian i rozległe stepy, gdzie muszą stawić czoła wyjątkowo srogiej zimie. Po drodze napotykają też waleczne plemię kobiet, które są gotowe oddać swoje życie by bronić kurhanu Attyli. Żądza srebra jednak jest silniejsza niż wszelkie przeciwności… Czy uda im się zdobyć upragniony skarb i odkryć, gdzie są ich towarzysze? Tego dowiedziecie się, sięgając po tę fascynującą powieść.

Jestem wielką fanką fantastycznych książek, lecz takiego połączenia powieści historycznej z literacką fikcją jeszcze nie czytałam.Bardzo fajne poprowadzona fabuła, ciekawe wątki, elementy mitologii zgrabnie przeplatające się zarówno z historycznymi faktami jak i z fikcyjnymi wydarzeniami, sprawiają, że jest to bardzo przyjemna i jednocześnie wciągająca lektura, która sprawi, że na chwilę oderwiecie się od szarej rzeczywistości i wyruszycie razem z Zaprzysiężonymi na wyprawę, której finałem ma być odnalezienie skarbu i  uratowanie towarzyszy broni. Na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo jestem ciekawa, jak to wszystko się rozwiąże i zakończy. Polecam!

Za książkę dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s