Bez kategorii

Episode #87 : ” Wcześniej była zabójcza, teraz jest nieposkromiona!” czyli dalsze losy Celaeny Sardothien w „Koronie w Mroku” Sarah J. Maas

szklany-tron-tom-2-korona-w-mroku-b-iext34555994

Autor: Sarah J. Maas

Tytuł: Szklany Tron: Korona w Mroku

Liczba stron: 422.

Celaena Sardothien stała się tajną, bardzo zabójczą bronią Króla Adarlanu. Musi wygrać swoją wolność poprzez krew jego wrogów, lecz nie potrafi zabijać dla niego. Mając na uwadze, jak bardzo nienawidziła króla, Celaena finguje wszystkie śmierci, jakich wymaga od niej jej władca. Jest to bardzo ryzykowne zagranie, lecz dziewczyna nie ma innego wyjścia. Gdy dostaje rozkaz zabicia jednego ze swoich dawnych znajomych, zabójczyni zaczyna podejrzewać, że król wcale nie próbuje zlikwidować swoich wrogów, tylko tych, którzy w jakiś sposób przeszkadzają mu w realizacji jego podłych, podstępnych planów. Co więcej, dziewczyna odkrywa, że król być może potrafi posługiwać się potężnymi znakami, które mogą sprawić, że będzie niezwyciężony… Między intrygami, snutymi przez króla, Celaena dzieli swój czas na naukę Znaków ze swoją przyjaciółką Nehemią oraz na czas spędzany z Chaolem. Jednak nie wszystko jest takie, jakim się wydaje i wkrótce, dziewczyna musi stawić czoło mrocznym sekretom, które wciąż ciążyły nad nią jak złowroga chmura. Czy dokona właściwego wyboru i ocali tych, których kocha? Tego musicie się dowiedzieć, sięgając po drugi tom serii „Szklany Tron”.

Szczerze powiedziawszy, ta książka mnie ani nie zachwyciła ani w żaden sposób nie porwała do tego stopnia bym mogła stwierdził, że pochłonęła mnie bez reszty. Najciekawsza z całości była końcówka, w której wiele rzeczy się wyjaśniło. Choć ja wcale nie byłam zaskoczona takim obrotem spraw. Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu, zwłaszcza, że tę serię zamierzam przeczytać w całości po angielsku. Tutaj, ogromne brawa dla Sarah J. Maas. Jeśli chodzi o samą historię, cóż. Czytałam lepsze, ale nie twierdzę, że nie dam szansy kolejnemu tomowi. Bardzo polubiłam Celaenę, choć na początku irytowała mnie do granic, dlatego z ciekawości zamierzam przeczytać kolejne części, by sprawdzić jak sobie radzi, czy dokonała dobrego wyboru i czy odzyska swoją upragnioną wolność. W dużym skrócie, polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s