Bez kategorii

Episode #97: ” Witajcie w Roku Miedzi!” czyli druga część przygód Calluma Hunta w kontynuacji „Prób Żelaza”- ” Miedzianej Rękawicy” autorstwa Cassandry Clare i Holy Black

850228-magisterium-ii-miedziana-rekawica

Autor: Holly Black/ Cassandra Clare

Tytuł: „Magisterium.Miedziana Rękawica”

Wydawnictwo: Albatros.

Liczba stron: 335.

Callum Hunt jest dość specyficznym chłopcem. Po przejściu Próby Żelaza, spędza wakacje w domu. Nie jest mu łatwo nawiązać kontakt z tatą, gdyż jest on przeciwny temu, że Call uczęszcza do Magisterium. Plus nie może znieść obecności Morda- wilka ogarniętego chaosem. Co gorsza, próbuje go zabić! To sprawia, że Call ucieka z domu a jedynym miejscem, w którym może odnaleźć schronienie jest Magisterium. Ale i tu nie jest d końca bezpieczny. Skradziono bowiem alkahest – bardzo potężne narzędzie, które może stanowić zagrożenie dla wszystkich czarodziejów i dać władzę tym, którzy nie powinni jej mieć.

Lecz nie tylko to martwi młodego Calluma. Jest jeszcze tajemnica, o której nie wspomniał swoim przyjaciołom na temat Wroga i problemy wynikające z tego, że jego ojciec zostaje oskarżony o kradzież alkahestu! Nie mogę Wam zdradzić, dlaczego, bo to by był za duży spojler. Jedyne,co mogę powiedzieć to to, że co raz bardziej ta historia mnie wciąga! I nie mogę się doczekać kolejnych części!

W tym odcinku, dowiadujemy się, co kryją moce makarów i dlaczego tak ważne jest by ich chronić? Dlaczego tak ważne jest by przyjaciele zawsze byli wobec siebie szczerzy, nawet jeśli by to oznaczało zranienie drugiego.

„Miedziana Rękawica” jest fascynującą kontynuacją serii ” Magisterium”, która mimo swojego ogromnego podobieństwa do Harry’ego Pottera, ma w sobie coś świeżego i ciekawego. Polecam serdecznie wszystkim fanom magii spod znaku Hogwartu i nie tylko. Na pewno będzie to dla Was niezwykle przyjemna lektura. Dla mnie, była to niesamowita przygoda i nie mogę się doczekać kolejnych części!

Nie mogę też nie wspomnieć, jak fantastyczne posiada ilustracje! Tak samo, jak w wyżej wspomnianym Harrym, każdy rozdział jest opatrzony niewielkim rysunkiem, który odzwierciedla najważniejsze wydarzenie w danej części. A okładka oddaje klimat całej opowieści.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s