Bez kategorii

Episode #101 : „Legenda Tarzana”. Czyli oklepana historia w interpretacji Davida Yates’a.

The_Legend_of_Tarzan_poster

Tytuł: „The Legend of Tarzan”

Reżyseria: David Yates

Premiera: 30.06.2016

Minęło osiem lat, odkąd John Clayton ( Alexander Skasgard) powrócił do rodzinnego Londynu. Lecz jego spokojne i zamożne życie miało się skończyć, gdyż dostał zaproszenie od belgijskiego króla, by powrócić do swojego dawnego domu- Konga. John początkowo odmawia, lecz jeden z amerykańskich wysłanników George Washington Williams ( Samuel L. Jackson) namawia go, by jednak udał się wraz z nim w tę podróż. John przystaje na tę propozycję, choć ma wiele wątpliwości. Na miejscu jednak okazuje się, że celem ich podróży wcale nie była sentymentalna wizyta w Kongo a na życie Johna dybie groźny najemnik i wysłannik belgijskiego króla – Kapitan Rom.

Ogólnie film jest klasyczną historią „Tarzana” , władcy zwierząt. Jeśli nie znacie tej historii, to pewnie żyliście gdzieś pod kamieniem, bo było już tak wiele filmów na ten temat, że trudno zliczyć. Sam Disney wypuścił na rynek przynajmniej pięć filmów, które nawiązują do legendy o dziecku, wychowanym przez goryle.

Jednak wracając do tej konkretnej produkcji, to muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się ją oglądało. Pomimo, że w niektórych momentach, efekty wizualne były tak kiepskie, że bolały oczy, to ogólny odbiór całego filmu był bardzo dobry w mojej ocenie. Tu też muszę wspomnieć o bardzo dobrej grze Sama Jacksona, który nawet jeśli gra rolę drugoplanową, robi to wręcz genialnie. Alex Skasgard w roli Tarzana też się spisał, tak samo jak jego partnerka ekranowa, Margot Robbie, która wcieliła się w postać Jane. Tę aktorkę mogliśmy też podziwiać w roli Harley Quinn w najnowszej ekranizacji „Suicide Squad”.

Podsumowując, film godny polecenia i obejrzenia. Jeśli lubicie legendy o chłopcu, wychowanym przez zwierzęta, to na pewno ten film Wam przypadnie do gustu. W mojej ocenie mocne 7,5/ 10.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s