Bez kategorii

Episode #111 : ” Smoki, magia i awanturnicze przygody Hana i Raisy w pierwszym tomie sagi „Siedem Królestw” Cindy Williams Chimy.”

siedem-krolestw-ksiega-1-krol-demon-b-iext34493591

Autor: Cinda Williams Chima

Tytuł: „Król Demon”

Wydawnictwo: Galeria Książki

Liczba stron: 550

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać sienie, matk i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube, srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne – rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć. Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Michałowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona – czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot.

Tymczasem Raisa ana’Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca , w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia, szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea – legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda na to, że jej matka ma inne plany – niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na któych opiera się królestwo… A to dopiero początek tej historii…

Gdy pierwszy raz zobaczyłam tę książkę, pierwsze co przykuło moją uwagę to tytuł i przepiękna okładka, drugim był opis, który zamieściłam powyżej. I muszę przyznać, że nie zawiodłam się pod żadnym względem na tej powieści. Historia utrzymana jest w tonie klasycznego fantasy. Magia, zamki i rycerze są głównym motywem całej historii. Jednak uroku całości dodają też bohaterowie, którzy może i są czasem trochę przerysowani, lecz mają coś w sobie, że z zapartym tchem śledzimy ich losy. Bardzo ciekawe opisy oraz awanturniczy klimat, sprawiały, że tę powieść po prostu się połyka. I te ponad pięćset stron, znika w kilka godzin. Bardzo dobrze napisane fantasy z małym niedopowiedzeniem na końcu. Na pewno sięgnę po kolejne tomy tej serii, bo po pierwszym stwierdzam, że muszę się dowiedzieć, co dalej!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s