Bez kategorii

Episode #115: [PRZEDPREMIEROWO]”Prawdodziejka” Susan Dennard. O przyjaźni i walce w fantastycznym świecie.

 

prawdodziejka_front_1000px

Autor : Susan Dennard

Tytuł: Prawdodziejka

Wydawnictwo: SQN Imaginatio.

Liczba stron: 390.

Data premiery: 12.10.2016.

Safiya i Iseult są młodymi czarodziejkami i często zdarza im się pakować w kłopoty. Tym razem ich problemy są poważniejsze niż zwykle. Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, która potrafi zdemaskować każde kłamstwo. Nikomu nie mówi o swoim darze, gdyż wówczas mógłby zostać wykorzystany w wojnie między imperiami. Z kolei Iseult nie ma pojęcia, na czym tak naprawdę polegają jej moce i szczególnie nie spieszy jej się do odkrycia prawdy.

Obie dziewczyny pragną tylko jednego, wolności. Niebezpieczeństwo czi się tuż za rogiem i zbliżają się niespokojne czasy. Wojna to tylko kwestia czasu a wieści o prawdodziejce szybko się rozchodzą… A co za tym idzie, władcy są w stanie posunąć się do każdej podłości, by tylko mieć ją po swojej stronie.

 

Fascynująca, pełna zwrotów akcji powieść o przyjaźni, wyborach i walce o wolność. Niesamowity świat, wykreowany przez autorkę sprawia, że po prostu nie można się oderwać od lektury. Uwielbiam obie główne bohaterki, które pomimo wielu różnic, zawsze mogą na siebie liczyć i wspierają się w każdym momencie. Prawdziwa przyjaźń, jaka je łączy urzekła mnie i chcę poznać ich dalsze losy.

Pomijając już samą historię, trzeba też powiedzieć, że autorka poświęciła bardzo dużo miejsca na opisywanie świata oraz języków, jakimi posługują się poszczególne ludy. Nadało to całej opowieści realności i urozmaiciło przeżycia czytelnicze. A piękna mapa, zamieszczona na początku oraz klimatyczna okładka sprawiły, że „Prawdodziejka” trafia na listę moich ulubionych książek.

Podsumowując, polecam gorąco. Porywająca przygoda, nieprzewidywalna intryga, szermierka i przyjaźń, gotowa pokonać wszelkie próby to jest idealny przepis na rewelacyjną powieść przygodową, osadzoną w świecie rządzonym przez magię!

Jak to bywa w przypadku wydawnictwa SQN Imaginatio, okładka jest przepiękna! Piękna grafika głównej bohaterki i ładnie wyeksponowany tytuł oceniam,jak zwykle, na piątkę.

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu SQN Imaginatio. A na dole macie link do unboxingu książkowego boxu, w którym przyszła do mnie ta niezwykła książka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s