Bez kategorii

Episode #122: ” Załóż na nos różowe okulary i po prostu żyj.” czyli o książce „Okulary Szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną” Rafaela Santandreu.

indeks

Autor: Rafael Santandreu

Tytuł: „Okulary Szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną.”

Wydawnictwo: Muza.

Liczba stron: 315.

Wiele osób zastanawia się, czym jest szczęście i jak je osiągnąć? Jak sprawić by było one stałe i nie przemijało?

My, ludzie zachodu, jesteśmy wciąż nienasyceni. Wciąż nam mało komplementów, zalet, zdrowia, przyjaciół, miłości, wykształcenia , potrzeby uznania… Lista ciągnie się w nieskończoność. I często jest tak, że przez nasze ciągłe nienasycenie emocjonalne a nie materialne, popadamy w ciężką chorobę. A tak nie powinno być.

Za każdym naszym czynem, kryje się umysł. To dzięki niemu jesteśmy w stanie opanować swoje emocje. A książka Rafaela Santandreu daje nam kilka prostych i zrozumiałych technik dbania o higienę naszej psychiki.

Szczerze powiedziawszy, to jakoś nigdy nie przekonywały mnie te wszystkie poradniki motywacyjne, które mają niby zapewnić nam sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Często w tych właśnie książkach mówiło się o podświadomości, która mimo tego, że działa jakby trochę poza naszym umysłem,to można ją zmanipulować do osiągnięcia własnych celów.

W książce Rafaela Santandreu nie ma żadnych manipulacji, tylko proste rady, jak nie przejmować się za bardzo sobą i skupić się na tym, co sprawia nam radość. By czasem po prostu być egoistą i mieć wszystko gdzieś. Nie warto przejmować się czyimiś niezbyt pochlebnymi uwagami, gdyż im bardziej walczymy z kimś na słowa, tym bardziej zatruwamy swój własny umysł niepotrzebnym gniewem.

Muszę przyznać, że po lekturze zaczęłam się głębiej zastanawiać nad tym, czym tak naprawdę się przejmuję i co mogę zmienić by zaakceptować życie takim, jakie jest. Bo, wiadomo, nie zawsze jest kolorowo. Czasami jesteśmy stawiani przed zadaniami, które wydają nam się nie do spełnienia, ale jak przekonuje autor, to tylko kwestia naszego nastawienia. Rady i krótkie ćwiczenia zawarte w książce są podane w bardzo prosty sposób i myślę, że każdy może je wypróbować. Musimy w końcu zacząć dbać o swoją higienę emocjonalną, bo inaczej będziemy trącać zgnilizną.

Żyjemy w czasach, gdzie oczekuje się od nas idealności we wszystkim. Książka ” Okulary Szczęścia” pokazuje, że owszem można osiągnąć pełnię i spokój ducha, ale nic nie przychodzi za darmo.

Polecam serdecznie tę lekturę, gdyż dzięki niej nie tylko poprawi Wam się humor ale może zechcecie coś  w sobie zmienić. Gdy tylko złapie mnie jakaś jesienna chandra, na pewno po nią sięgnę.

A za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s