Bez kategorii

Episode #127: „Over the great pond” czyli o wyprawie śladami popkultury w kraju, który jest jej producentem oczami ekipy „Stany POPświadomości”.

przez-stany-popswiadomosci-b-iext46127396

Autor: Kuba Ćwiek, Patryk Jurek, Radek Teklak, Bartek Czartoryski, Kreska_

Tytuł: ” Przez stany POPŚwiadomości”

Wydawnictwo: SQN

 

Gdy myślimy o Stanach Zjednoczonych, kojarzą nam się one dość jednoznacznie – z filmami, muzyką, tłustą kuchnią i zróżnicowaniem kulturowo-etnicznym. W wielu produkcjach kinowych czy telewizyjnych, widzimy ten „daleki, fascynujący świat”, w którym wszystko jest możliwe a marzenia się spełniają, jeśli tylko czegoś bardzo chcemy. A przynajmniej taką informację otrzymujemy poprzez przekaz audiowizualny, jakim jesteśmy bombardowani na każdym kroku.

A co, gdyby tak zebrać grupę zapaleńców i wyruszyć w podróż po tak zwanym „Nowym Świecie” śladami filmów,książek i seriali? Tak właśnie zrobili uczestnicy trzytygodniowej wyprawy po Stanach Zjednoczonych. Wiedzeni swoimi pasjami do szeroko rozumianej kultury popularnej, odwiedzili oni wiele ciekawych miejsc. Boston, Waszyngton, Nowy Jork. Miejsca, które tak dobrze znamy z telewizji, że czasem wydaje się, że już tam byliśmy.

Czytając relacje Kuby, Radka, Bartka, Patryka i kreski_ , zapragnęłam sama wybrać się w taką podróż. Oglądając zdjęcia i śledząc komentarze, czułam się, jakbym była tam wraz z nimi. Książka porwała mnie od pierwszego słowa i trzymała aż do końca. Teraz w głowie gra mi tylko jedna myśl: wybrać się w podobną podróż. Może nie odwiedziłabym tych samych miejsc, co twórcy „Stanów POPświadomości”, ale na pewno niektóre z nich wzięłabym pod uwagę. W końcu Stany są ogromne. Jest w czym wybierać.

Książka jest gratką dla wszystkich lubujących się w amerykańskiej popkulturze a także w podróżach, jako takich. Nie ma tu żadnych porad ani wskazówek, jak zacząć swoją przygodę. Po prostu trzeba spróbować. „Stany POPświadomości” są na pewno jedną z tych pozycji, które mnie zainspirowały do działania. Kto wie, może ja też kiedyś napiszę taki dziennik wypraw?

 

Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s