Bez kategorii

Episode #128 : „O sile charakteru i prawdziwym obliczu Formuły 1. Bezkompromisowa autobiografia Marka Webbera.

mark_webber-moja_formula1

Autor: Mark Webber

Tytuł : ” Autobiografia. Moja Formuła 1″

Wydawnictwo: SQN.

Mark Webber- to nazwisko może mówić bardzo mało osobom, które nie interesują się sportami motorowymi. Jednak ci, którzy jak ja, oglądają bądź oglądali zawody Formuły 1. na pewno kojarzą tego pochodzącego z Australii kierowcę. Swoją przygodę ze ściganiem, Webber zaczynał w Formule Ford, Holden i Formule 3. Brał też udział w 24-godzinnch wyścigach w Le Mans. Przez jedenaście lat swojej kariery w Formule 1, reprezentował takie marki jak Minrdi, Jaguar, Williams oraz Red Bull Racing i kończył sezony na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Łącznie ma za sobą ponad 200 wyścigów F1, z których dziewięć wygrał i 42 razy stawał na podium. Obecnie jeździ w wyścigach długodystansowych World Endurance Championship jako kierowca Porsche.

Od dziecka interesowało go tylko jedno: Ściganie się. Jednak po dołączeniu do teamu Red Bull Racing, stracił cały zapał do zawodów. Dlaczego? Tego właśnie możecie dowiedzieć się z jego autobiografii, która jest szczera, miejscami dość brutalna i obdzierająca F1 z wszelkich mitów, w jakie obrosła przez ostatnie lata.

W F1 nie ma kompromisów. Nie masz wyników- wylatujesz. Proste. Masz wyniki, to stajesz się obsesyjnie ambitny. Nie każdy jest w stanie wytrzymać taką presję.

Jako że od wielu lat obserwuje poczynania zawodowych kierowców, lektura książki o jednym z nich była dla mnie niczym Gwiazdka pod koniec roku. Ciekawa, napisana w bardzo przystępny sposób opowieść o dążeniu do spełnienia marzeń, o wytrwałości, konfrontacji marzeń  z rzeczywistością i realia, jakim trzeba stawić czoła, gdy już osiągnie się jakiś sukces.

Jest do zdecydowanie obowiązkowa pozycja do przeczytania dla każdego fana sportów motorowych.

A za książkę dziękuję Wydawnictwu SQN.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s