Bez kategorii

Episode #129 : ” Był czas Harry’ego, teraz czas na Newta! Czyli słów kilka o „Fantastycznych zwierzętach i gdzie je znaleźć.” „

h2qhnbbmfrw-movieposter_maxres

Tytuł: „Fantastyczne Zwierzęta i gdzie je znaleźć.”

Seria: Spin-off Harry Potter. / „Fantastyczne Zwierzęta- seria filmowa”.

Produkcja: Warner Bros.

Reżyseria: David Yates.

Obsada: Eddie Redmayne, Collin Farrel, Ezra Miller, Katherine Waterston, A Fine Frenzy, Dan Folger.

Premiera: 18.11. 2016

Newt Scammander( Eddie Redmayne) jest magiozoologiem. Zajmuje się badaniem i chronieniem magicznych stworzeń, które też kolekcjonuje w swojej magicznej walizce. Pewnego dnia przybywa do Nowego Jorku, który miał być dla niego tylko miejscem tranzytowym do dalszej podróży. Jednak splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że trafia na Jacoba Kowalskiego ( Dan Folger), z którym przypadkowo zamienia się walizkami. Na domiar złego, zostaje zatrzymany przez funkcjonariuszkę MACUSY, Tinnie Goldstein( Katherine Waterson), która za wszelką cenę stara się odzyskać swoją utraconą pozycję aurora. Jednak fakt, że Newt posiada walizkę pełną magicznych stworzeń i to, że została ona zabrana przez Nie-Maga, któremu młody czarodziej nie wymazał pamięci, wcale jej w tym nie pomaga. Wręcz przeciwnie. Sprowadza to na nią jeszcze więcej kłopotów. Po odnalezieniu pana Kowalskiego oraz rzeczonej walizki, okazuje się, że jedno ze zwierząt ugryzło poczciwego piekarza i trzeba go wyleczyć. Tinnie zabiera obu panów na stancję, gdzie mieszka wraz ze swoją siostrą, Queenie( A Fine Frenzy).

Po dawce szokujących zdarzeń i po tym, jak Newt uleczył Jacoba, ten postanawia pomóc mu odnaleźć nie tylko zbiegłego niuchacza, który siał spustoszenie od pierwszej chwili, gdy się pojawił, ale i dowiedzieć się, co to za magiczny stwór pustoszy ulice Nowego Jorku.

Sprawy zaczynają się komplikować, a MACUSA wpada w panikę, że zwierzęta Newta mogą sprowadzić zagrożenie na całą społeczność czarodziei i Nie Magów. A co się dzieje dalej? Cóż, tego musicie dowiedzieć się już w kinie, bo jeszcze trochę a zaspoileruje Wam cały film.

Zacznę może od tego, że film mi się ogólnie podobał. Był bardzo ładnie zrobiony. Efekty wizualne-przepiękne a walki między czarodziejami, magiczne! Całość robiła niesamowite tło dla historii, która w moim odczuciu była opowiedziana trochę zbyt chaotycznie. Dla osób, które choć trochę interesują się tematyką Pottera i pobocznymi, film wyda się jasny i klarowny, choć niektóre sceny nawet dla zagorzałych fanów mogą wydać się niedopowiedziane i nieco wyrwane z kontekstu. Jednak gdy na film pójdzie ktoś, kto coś tam wie o Potterze i chciał zobaczyć, co to za cudo, może wyjść z kina z poczuciem, że coś mu umknęło.

Przejdę może do gry aktorskiej. Na pierwszy ogień pójdzie zdobywca Oscara, Eddie Redmayne. Jest to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia i tutaj znów pokazał swoją klasę. Choć odniosłam wrażenie, że niektóre sceny miał trochę „przegrane”, to całościowo jego gra była świetna.

Na pochwałę zasługuję też Collin Farrell, który odwalił kawał dobrej roboty w tym filmie. Pomimo, że zagrał drugoplanową rolę, zrobił to naprawdę dobrze. I choć osobiście za nim nie przepadam, to muszę przyznać, że tutaj się popisał. To samo mogę powiedzieć o A Fine Frenzy i Danie Folgerze, którzy swoimi kreacjami po prostu skradli moje serce. Ich urocze rozmowy i interakcje były po prostu genialne a zabawne teksty Kowalskiego, były wisienką na tym „torcie” aktorskim. Pod tym względem, nie mogę się doczekać kolejnych części filmu. Jestem bardzo ciekawa, jak rozwinie się ta seria. I co jeszcze zostanie wrzucone do tego „kociołka”.

Podsumowując, film warty obejrzenia. Mimo scen wyrwanych z kontekstu, ogląda się go z ogromną przyjemnością. Nie mogę też nie wspomnieć o naprawdę świetnej kreacji Ezry Millera, który wcielił się w główną „złą”postać. Jego ekspresja i umiejętność wzbudzania niepewności samym spojrzeniem jest niezwykła.

W mojej ocenie mocne 7/10.

Na dole, zostawiam trailer. Enjoy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s