Bez kategorii

Episode #147 : ” O współczesnej miłości rodem z social medias. „Coś o tobie i coś o mnie” Julie Buxbaum.

cos-o-tobie-i-cos-o-mnie-b-iext47501392

Tytuł: ” Coś o tobie i coś o mnie”

Autor: Julie Buxbaum

Liczba stron: 301.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie.

 

„A jeśli nie spotkałeś jeszcze osoby której najbardziej potrzebujesz?”

Każdy z nas ma taki moment w życiu, że pragnie być kochany przez drugą osobę, która nie jest naszą mamą albo tatą czy rodziną… Często spędzamy wiele lat na szukaniu tej jedynej/tego jedynego a gdy już kogoś znajdujemy, okazuje się, że może to jednak nie to… Albo zakochujemy się w kimś, kto nigdy nie będzie nasz… Albo znajdujemy swoją drugą, idealną połówkę.

Jessie Holmes jest inteligentną i oczytaną szesnastolatką. Dwa lata temu straciła ukochaną mamę i nie może sobie poradzić z jej odejściem. Jej ojciec z kolei bardzo szybko doszedł do siebie, bo właśnie się zakochał. Jego wybranką jest piękna i obrzydliwie bogata producentka filmowa. Jessie musi zostawić swoje dotychczasowe życie w Chicago i przenieść się do Los Angeles. Tam uczęszcza do elitarnej szkoły, w której nie potrafi się odnaleźć. Pewnego dnia, dostaje tajemniczego maila podpisanego Ktoś/Nikt…

Na początku, Jessie jest nieufna, bo kto by ufał komuś poznanemu w Internecie, kto nawet się nie przedstawia. Jednak z czasem, jej tajemniczy „przyjaciel” zaczyna ją co raz bardziej fascynować… Do czego to doprowadzi? Musicie przeczytać książkę.

Jest to bardzo ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i problemach, z którymi boryka się bardzo wielu nastolatków. O depresji, samotności i chęci bliskości. Główna bohaterka jest postacią, którą da się polubić od pierwszego momentu i chce się poznać jej dalsze losy. Można się z nią też utożsamić, gdyż przeżywa wiele problemów, które często przytrafiają się osobą w jej wielu. Osobiście, bardzo ją polubiłam, pomimo iż zwykle nie lubię postaci żeńskich w książkach. Jeśli zaś chodzi o tajemniczego „ktosia” to do końca nie mogłam rozszyfrować, co mu chodzi po głowie. To też sprawiło, że stał się jeszcze bardziej intrygujący. A jak się zakończyła ta „internetowa” znajomość dla Jessie? Przeczytajcie sami. Polecam Wam gorąco tę książkę, jeśli macie ochotę się oderwać od codzienności i przenieść do świata nastolatków. Na pewno ta powieść Wam w tym pomoże.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

 

Z czytelniczym pzdr,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s