Bez kategorii

Episode #150 : „Nowa Fantastyka” 05/2017, czyli świeżutkie nowinki ze światów równoległych.

NowaFantastyka5

Tytuł : „Nowa Fantastyka”

Format : Miesięcznik .

Wydawca: Prószyński i Ska.

Numer: 05/2017

Premiera: 25.04.2017

 

Aloha, drodzy!

Dziś przychodzę do Was z najnowszym numerem „Nowej Fantastyki”, która już jutro trafi do kiosków w całej Polsce. A co w numerze? Dużo dobrych rzeczy.  Serdecznie polecam temat z okładki, w którym to Łukasz M. Wiśniewski porusza temat automatów i urządzeń, które miały imitować ludzi. A wszystko to w nawiązaniu do gry „Syberia 3”.

Nie mogę też nie wspomnieć o moim ulubionym tekście z całego numeru, czyli rzeczy o legendach arturiańskich. Jako, że jestem wielką fanką tematu, tekst  Marcina Waincetela i jego spojrzenie na temat były dla mnie wyjątkową gratką.

W numerze znajdziecie też ciekawą wzmiankę o 35-leciu twórczości Jarosława Grzędowicza, kilka krótkich recenzji o nadchodzących premierach książkowych oraz intrygujący felieton Rafała Kosika o niewolnictwie.

Jednym słowem, jak zwykle redaktorzy popisali się kunsztem pióra i z przyjemnością czytało mi się wszystkie artykuły, zamieszczone w tym numerze.

Jeśli chodzi zaś o opowiadania, które też są integralną częścią miesięcznika, to niestety jakoś żadne szczególnie mi do gustu nie przypadło. Może dlatego, że sci-fi jakoś mi nie leży. Choć „Babelsberg” Alastaira Reynoldsa był intrygujący, jednak nie na tyle bym się nim jakoś szczególnie zachwyciła.

Podsumowując, jak co miesiąc, polecam Wam najnowszy numer „Nowej Fantastyki”.

Z czytelniczym pzdr,

Meg.

 

 

 

2 myśli na temat “Episode #150 : „Nowa Fantastyka” 05/2017, czyli świeżutkie nowinki ze światów równoległych.

    1. Ależ proszę uprzejmie 🙂 Bardzo mi się tekst podobał a że jest to jedna z moich absolutnie ulubionych legend, to czytało mi się ten tekst z wyjątkową przyjemnością.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s