Bez kategorii

Episode #157 : Jak się update’ować i być lepszą? Radzi Anna Gruszyńska. Czyli kilka słów o „Ja, wersja 2.0”

jawersja20

Autor: Anna Gruszyńska/Toon de Kock

Wydawnictwo: SQN

Rok wydania: 2017

Liczba stron: 256

Czy czasami nie macie ochoty zrobić ogólnego restartu systemu i aktualizacji aplikacji, które w nim posiadamy? Każda z nas to przechodzi. Za dużo plików cookies, za dużo niepotrzebnych zdjęć i innych aplikacji, które nie pozwalają nam funkcjonować tak, jak powinnyśmy. Zatem, co należy zrobić? Szybkie czyszczenie dysku i upgrade naszych aplikacji, takich jak : kreatywność, ja, my – relacje w związkach, oni – relacje z otoczeniem, moje ciało – porządki w diecie.

Mogłabym tak wymieniać, ale nie o to przecież chodzi. W nowej książce Anny Gruszyńskiej, znajdziecie wszystko to, co powinna mieć wasza nowa, lepsza wersja. Znajdziecie tu rady, jak radzić sobie z narastającym stresem, co zrobić by nie podjadać i przede wszystkim, jak rozplanować wydatki, by nie płakać po dwóch dniach od wypłaty, że nie mamy za co żyć do końca miesiąca. Czyli innymi słowy, jest to bardzo sprytny poradnik, który wygląda prawie tak, jak nasz telefon, choć jest z papieru. Ma też funkcję zapisywania ważnych uwag w każdym dziale oraz naszych postępów. Dlatego nie jest to książka, którą raz się przeczyta i odłoży na półkę by ładnie wyglądała. Raczej stanie się ona naszym towarzyszem, który pomoże nam stać się lepszą wersją siebie.

Ostatnio bardzo polubiłam tego typu poradniki. Są miłą odmianą po fantastyce i komiksach, w których się zaczytuję. A ” Ja, wersja 2.0″ jest skierowana w szczególności do nastolatek, które czasem potrzebują mocniejszego kopa do działania. Choć nie ukrywam, że i ja znalazłam w tej książce kilka rad, które zamierzam zastosować w życiu  a już dawno przestałam być nastolatką.

Moim zdaniem, ten poradnik jest fajnym prezentem dla osób, które chciałyby coś zmienić a nie za bardzo wiedzą od czego zacząć. I szczerze polecam zapoznanie się tą książką, gdyż czasem warto jest wyjść spoza krąg swoich zainteresowań i sięgnąć po coś „z innej beczki” by się przekonać, czy to faktycznie coś dla nas. Jak głosi hasło, promujące tę książkę: ” Pozwólcie się przeinstalować „.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu SQN.

 

Z czytelniczym pozdrowieniem,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s