Bez kategorii

Episode #159: ” Nowy miesiąc, więc czas na Nową Fantastykę – 06/2017

nowafantastyka06

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Wydawca: Prószyński i S-ka.

Numer: 06/2017

Format: Miesięcznik.

Data premiery: 25.05.2017

Liczba stron: 84.

Nowy miesiąc, więc czas na comiesięczną dawkę dobrej fantastyki. W tym numerze znajdziecie przede wszystkim opowiadania z krainy Amberu, które to mnie oczarowały i przypomniały, jak dobra jest twórczość Roberta Zelaznego. Jeśli nie mieliście okazji sięgnąć po „Kroniki Amberu”, serdecznie polecam. Cykl powieści jest nie tylko rewelacyjnie napisany, ale przede wszystkim jest to fantasy przez duże „f”. Jeśli chodzi o polską prozę, to moją uwagę przykuł tekst Magdaleny Kucenty „#Eudajmonia”. Ciekawa koncepcja, połączona z całkiem wprawnym i ciekawym prowadzeniem akcji. Polecam zapoznanie się z tym tekstem, gdyż będzie on dla Was na pewno pewnego rodzaju gratką.

Poza tym, bardzo przyjemny tekst Marcina Weincetela o upiorach z ekranu, które mimo upływu lat, nadal trochę straszą oraz nieco nostalgiczny artykuł o obywatelu McKwaczu dopełniły przyjemności lektury, jak zresztą co miesiąc. Z miłą chęcią zaglądam też do rad pana Piskorskiego na temat pisania. Sama troszkę piszę, więc rady „kolegów po fachu” są dla mnie cenne.

Dla fanów Brandona Sandersona, obszerny wywiad, w którym to autor opowiada co nie co o swojej twórczości, sposobie pracy i tworzeniu własnej marki na rynku wydawniczym. Wywiad godny uwagi.

Nie mogę też nie wspomnieć o tekście Jerzego Rzymowskiego o „Egzorcyście”, który przeżywa swoją „drugą młodość”. Nakładem wydawnictwa Vesper ukazała się uzupełniona wersja tego klasycznego już horroru, który budzi skrajne emocje. Dla mnie jest on przerażający i mimo upływu lat, ma w sobie pewnego rodzaju magię. ( Ale o tym napiszę szerzej w kolejnej notce.)

Jak zwykle, znajdziecie w numerze kilka ciekawych komiksów, recenzji gier i książek oraz zapowiedzi kolejnych dobroci, które już za miesiąc ujrzą światło dzienne.

Jednym słowem, polecam ten numer szczególnie tym, którzy lubią dobre fantasy, z powodu opowiadań Rogera Zelaznego a także fanom dobrego sci-fi, gdyż znalazło się tu kilka tekstów, które mogą przypaść do gustu miłośnikom właśnie tego nurtu.

Z czytelniczym aloha,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s