Bez kategorii

Episode #160 : Warszawskie Targi Książki, czyli święto dla każdego mola książkowego.

 

Witajcie!

Dziś przychodzę do Was z relacją z 8. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które od trzech lat odbywają się na Stadionie Narodowym. Jest to impreza, skierowana do miłośników książki i szeroko pojętej kultury słowa. Na Targach można spotkać wielu pisarzy, aktorów, publicystów, znanych profesorów, działaczy a nawet polityków. W tym roku Targi odwiedził Prezydent Duda, co wywołało nie małe zamieszanie. Od 19 do 21 maja na Stadionie Narodowym wystawiło się ponad 800 wystawców z całej Polski i nie tylko. Gościem honorowym tego święta byli Niemcy.

Osobiście, uwielbiam tego typu imprezy. Lubię przechadzać się między stoiskami, rozmawiać z ludźmi, oglądać i kupować towary, które proponują wystawcy i przede wszystkim poczuć siłę słowa na własnej skórze. Tego typu spotkania zawsze wzbudzają we mnie same pozytywne emocje i dają kopa na kolejne tygodnie. W tym roku miałam też okazję uczestniczyć w kilku spotkaniach autorskich nie tylko na samych Targach ale i poza nimi. A autorami, z którymi się spotkałam byli: Jakub Ćwiek, Cecelia Ahern, Federico Moccia, Remigiusz Mróz i Justyna Drzewicka.

Nie da się opisać słowami wszystkiego, co się tam działo, dlatego zostawiam Wam krótką fotorelację z całej imprezy ( tak, większość zdjęć to sekcja komiksowa… Hm… Zgadnijcie, dlaczego 😉 ).

Czy polecam odwiedzenie Targów Książki w Warszawie? Tak. Jest to na pewno jedna z tych imprez, które powinny znaleźć się w kalendarzu każdego czytelnika przynajmniej raz w roku.

I chciałabym serdecznie pozdrowić moich znajomych blogerów i konwentowiczów, z którymi spędziłam cudny weekend. Dzięki, że byliście ze mną na tym wydarzeniu i do zobaczenia za rok! 🙂

Z czytelniczym pzdr,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s