Bez kategorii

Episode #161: „Kobieta może być dla ciebie wszystkim, sensem twojego życia, obsesją, twoim nieszczęściem” czyli kilka słów o przepięknej książce Federico Mocci- „Jesteś moją obsesją”.

72f2aa74-jestes-moja-obsesja.jpg

Autor : Federico Moccia

Tytuł: „Jesteś moją obsesją”

Liczba stron: 189

Wydawnictwo: Muza.

Rok wydania: 2017.

„On nic o niej nie wie. Ale chce wiedzieć wszystko. Ona zna jego sekrety. Ale nie wie, jak to się skończy.”

Giovanni jest człowiekiem sukcesu, spełnionym w życiu zawodowym i prywatnym. Jest znanym pisarzem a jego książki trafiają na szczyty list bestsellerów. Ma wszystko to, czego mógłby chcieć od życia spełniony mężczyzna.

Pewnego wieczoru otrzymuje wiadomość na Facebooku od nieznajomej o imieniu Luca, która prawdopodobnie była jego fanką. Od tego momentu, zaczyna się historia z pozoru niewinnych rozmów, które z czasem zaczynają przybierać znacznie poważniejszą formę i stają się dla Giovanniego niezbędnym elementem każdego dnia.

Zastanawia się, kim jest owa kobieta? Skąd tak dużo o nim wie? I dlaczego tak bardzo go intryguje i pociąga?

Historia opowiedziana przez Federico Moccię jest jedną z tych, która mogłaby przydarzyć się naprawdę. Żyjemy w świecie, w którym kontakt ze sławnymi osobami już nie jest zarezerwowany tylko dla dziennikarzy i ludzi z tak zwanego „środowiska”. Każdy może napisać do swojego ulubionego pisarza, aktora, muzyka i nawiązać z nim przyjacielskie relacje. Napisana z niebywałą lekkością i pewnego rodzaju urokiem historia Giovanniego i Luci, sprawiła, że z przyjemnością śledziłam każdy kolejny ruch, jaki oboje wykonywali i jakie były z tego tytułu konsekwencje. A finał? Cóż… Musicie sięgnąć po książkę by się przekonać, co się wydarzyło. Jedyne, co mogę wam zdradzić to to, że będziecie zaskoczeni.

Ciepła, pełna uroku opowieść na długi, letni wieczór. Federico Moccia jak zawsze czaruje i sprawia, że chce się więcej. Polecam gorąco tę książkę, nawet tym, którzy nie przepadają za literaturą obyczajową.

 

A za książkę dziękuję wydawnictwu Muza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s