Bez kategorii

Episode #194 : Listopadowa #NF. – czyli comiesięczna dawka fantastyki.

nf11

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik.

Data premiery : 24/10/17

Numer: 11/2017

Wydawnictwo: Prószyński i Sk-a.

Dzień dobry, cześć i czołem,

Witajcie w nowym miesiącu. A jak nowy miesiąc, to czas na świeżutki numer „Nowej Fantastyki”! A w nim, znajdziecie świetny tekst Waldemaa Miaśkiewicza na temat jednego z moich ulubionych komiksów, czyli o „Thorgalu”, który w tym roku obchodzi swojego 40-lecie istnienia. Dzięki mojemu bratu, który kolekcjonował te komiksy, zapałałam miłością do historii opowiadanych za pomocą grafik. „Thorgal” jest jednym z najpopularniejszych, polskich komiksów, które mimo zacnego wieku, nadal są świeże i zyskują sobie co raz to szerszy krąg czytelników. Dla fanów gier, polecam tekst Łukasza M. Wiśniewskiego o grze Elex i tego, jak działanie cudownych substancji, wpływa na kształt tworzonych historii w świecie sci-fi. A ci, którzy wolą zombiaki, na pewno zainteresują się ciekawym artykułem Roberta Skowrońskiego o „The Walking Dead”.

Moją uwagę z kolei przykuł tekst Jerzego Rzymowskiego o genialnej serii, jaką są „Akta Dresdena”. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie wie, kim jest Harry Dresden, to koniecznie zaglądnijcie do artykułu w „NF” oraz do działu z opowiadaniami, gdzie znajdziecie opowiadanie pt. „Wyzwanie”, Jima Butchera.

Poza „Wyzwaniem” na uwagę zasługuje też tekst ” Wszystkie dziewczyny szaleją za Michaelem Steinem”, który urzekł mnie tym, że jest.. O kotach.

Polecam część drugą felietonu dla piszących Wojciecha Chmielarza a także ciekawy tekst Łukasza Orbitowskiego o filmie „Ghost Story”.

Wielu rzeczy nie wymieniłam, bo nie chciałabym Wam psuć radości z czytania, dlatego zachęcam Was do sięgnięcia po listopadowy numer „Nowej Fantastyki”. Dla każdego, coś miłego.

Z czytelniczymi pozdrowieniami,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s