Bez kategorii

Episode #197: Czaruj słowem i zdobywaj szczyty. Czyli słów kilka o „Sekretach Storytellerów” Carmine Gallo.

sekrety-storytellerow-b-iext51147877

Autor: Carmine Gallo

Tytuł: „ Sekrety storytellerów”

Liczba stron: 318.

Wydawnictwo : Buchmann.

„Wielkie historie zachęcają do poszerzania wiedzy, do przekraczania siebie.” – Maria Popova.

Carmine Gallo jest jednym z najwybitniejszych mówców w dzisiejszym świecie. Autor bestsellerów i ekspert do spraw komunikacji, prezentuje tajniki kreowania wielkich narracji, które inspirują, motywują i zmieniają życie. Wedle „New York Times”, dobrze skonstruowana narracja jest strategicznym narzędziem o niezwykłej sile.

Jeśli spojrzymy na takie ikony biznesu, jak Richard Branson, Sarah Blakely, Elon Musk, Steve Jobs i Sheryl Sandberg, można stwierdzić, że są to jacyś „super ludzie”, za którymi podążają miliony. I co więcej, nie dość, że na swoich markach zarabiają krocie, to ludzie wierzą w każde ich słowo. Jak to się dzieje?

Niezależnie od tego, jaki masz cel, pragniesz by twoje przemyślenia i założenia trafiły do zespołu, czy ludzi, z którymi zamierzasz współpracować. Chcesz być zapamiętany i przede wszystkim, by twoje idee zostały zapamiętane. A jak tego dokonać?

Tego wszystkiego dowiecie się w ksiązce Carmine Gallo, „Sekrety Storytellerów”. Jest to zbiór przemyśleń, cytatów, psychologicznych strategii, które pozwolą nam być lepszymi mówcami i porywać tłumy. Autor przedstawia nam też sylwetki osób, które dzięki wypełnianiu pewnego schematu, spełniły się zawodowo i stały się ikonami w swoich dziedzinach.

Po przeczytaniu tej książki, mam nieco mieszane uczucia. Mimo, iż argumentacja autora była bardzo spójna i założenie, że limity są tylko w naszych głowach a jasny cel pomaga nam w jego realizacji są dość oklepane, to można tu znaleźć też kilka rad, które mogą zmotywować nas do zmian. Jak większość tego typu publikacji, tak i ta, ma na celu pobudzenie nas do tworzenia czegoś z niczego i życia tak zwanym „American dream”.

Jeśli ktoś się interesuje coachingiem i chce poprawić swoje zdolności oratorskie to na pewno książka Carmine Gallo jest dla niego. Dla mnie, była to ciekawa odskocznia od fikcji, którą zwykle czytuję i eksploracji tych dziedzin, z którymi na co dzień nie mam zbyt wiele do czynienia. Czy poleciłabym tę książkę? Tak. Myślę, że jest to dobra odskocznia od ” tradycyjnych książek” i na pewno osoby, które po nią sięgną, mogą znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie.

 

A Wy czytacie czasem książki coachingowe? Jakie są Wasze wrażenia?

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s