Bez kategorii · Książka

Episode #219: „Czasami trzeba wrócić do początku” czyli o zachwycającym prequelu do niezwykle wciągającej Trylogii Klątwy, Danielle L Jensen.

Niedoskonali

Autor: Danielle L Jensen

Tytuł: ” Niedoskonali”

Liczba stron: 302.

Wydawnictwo: Galeria Książki

 

Pod Samotną Górą powstaje spisek, którego celem jest obalenie tyrana władającego Trollus. Marc jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Nie jeden troll zabiłby, by zdobyć informację, kto przewodzi spiskowcom, dlatego sprawę należy zachować w największej tajemnicy przed wszystkimi, nie można jej zdradzić nawet ukochanej.

Przez Penelope, Anais straciła szansę na zostanie królową. Teraz jej ojciec, książę d’Angouleme, daje córce ostatnią szansę, by przekonała go o swojej użyteczności. Musi znaleźć dowody na to, że chłopak, którego Penelope kocha, spiskuje przeciwko koronie.

Dziewczyna decyduje się na bardzo niebezpieczną grę, na szali której kładzie nie tylko swoją miłość ale i życie.

Powrót do Trollus był czymś, czego mi było trzeba w ostatnich tygodniach. Potrzebowałam dobrze napisanego fantasy w świecie, który zdążyłam już troszkę poznać. W „Niedoskonałych”, przenosimy się na moment do czasów, nim Tristan poznał Cecile i nim ich historia w ogóle się zaczęła.

Śledzimy losy młodego Tristana – księcia-rewolucjonisty, który pragnie uwolnić królestwo od własnego ojca… Jak wiele musi poświęcić, by zdobyć to, czego pragnie i do czego się posunie, by zrealizować swój plan. Pomaga mu Marc, który nie jest do końca przekonany, czy dobrze robi, ale że szanuje sobie przyjaźń kuzyna i równie mocno chce uwolnić królestwo spod władzy tyrana, zgadza się trzymać jego sekrety w tajemnicy. Lecz, jak wiadomo, miłość może zaślepić nawet najwierniejszego z przyjaciół, a co z tego wyjdzie, to już będziecie musieli się dowiedzieć, sięgając po tę historię.

Tyle dworskich intryg i idealnie uknutych wątków dawno nie spotkałam w jednej książce. Dosłownie pochłonęłam ją w kilka godzin, a po jej zakończeniu, miałam ochotę sięgnąć ponownie po trylogię klątwy.

Rzadko się zdarza by prequele były dobrym pomysłem, lecz w tym przypadku okazało się, że autorka podjęła słuszną decyzję. Poznając wcześniejsze losy bohaterów, bardziej rozumiemy to, co wydarzyło się w późniejszej historii.

Nie mogę też nie wspomnieć o tym, że świat wykreowany przez Danielle L Jensen jest niezwykle barwny i wciąga czytelnika od pierwszej strony.

Polecam serdecznie zapoznanie się zarówno z prequelem jak i z Trylogią Klątwy. Na pewno nie będziecie się nudzić i zmieni się też Wasze postrzeganie trolli.

Mam nadzieję, że autorka nie porzuci tego pięknego świata i że jeszcze kiedyś poczytamy o jej trollach i ich niezwykłych historiach.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s