Bez kategorii

Episode #223 : ” Życie nie czeka aż skończysz przerwę albo przestaniesz prokrastynować. (…) Toczy się dalej bez ciebie.” czyli coś o „Unf*ck yourself. Napraw się!” Gary’ego Johna Bishopa.”

unfckyourself

Autor: Gary John Bishop.

Tytuł: „Unf*ck yourself. Napraw się! Mniej myśl, więcej żyj.”

Liczba stron: 234.

Wydawnictwo: Insignis.

 

Zacznę może od tego, że nie jestem zwolenniczką poradników i książek z tak zwanego „rozwoju osobistego”. Wszystkie brzmią dla mnie tak samo. Jednak zdarza mi się czasem sięgnąć po taką lekturę, by przekonać się, czy faktycznie to, co piszą ci wszyscy „znawcy tematu” ma sens, czy to kolejny bełkot w amerykańskim stylu. Lub też stwierdzanie „oczywistych oczywistości”.

Gary Bishop mnie przekonał. I dał do myślenia, choć w swojej książce zachęca do tego, by przestać myśleć i zacząć żyć. Przez większość czasu, prowadzimy ze sobą wewnętrzny monolog, który bardzo często jest zwyczajnym „tyraniem” siebie. Wmawiamy sobie, że nie jesteśmy w stanie czegoś zrobić, albo że coś jest poza naszym zasięgiem albo że po prostu nam się nie chce. Bardzo często widzimy naszą rzeczywistość poprzez pryzmat tego, co w danym momencie czujemy i to zakłóca naszą drogę do bycia szczęśliwym.

Można z tym nic nie robić, ale można też coś zmienić. W swojej książce, Gary daje wskazówki, pokazuje jak możemy zmienić nasz wewnętrzny monolog i jak sprawić, by żyło nam się po prostu lepiej.

Brzmi to wszystko fajnie, ale czy faktycznie daje to jakieś efekty? Ciężko stwierdzić, jeśli się nie spróbuje czegoś zmienić. Dlatego zachęcam do przeczytania tej pozycji i do zmiany czegoś w swoim życiu. A nóż wyjdzie wam to na dobre.

Jest to na pewno książka dla wszystkich. I dla sceptyków, takich jak ja i dla tych, którzy pasjonują się rozwojem osobistym. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie trzeba tej książki czytać po kolei. Można wybierać fragmenty, które akurat mogą się nam spodobać w danej chwili. A że wydana jest ona w bardzo przyjemnym i małym formacie, to może się zmieścić nawet do mniejszej torebki.

A Wy czasem czytujecie poradniki? Albo książki z rozwoju osobistego? Dajcie znać 🙂

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s