Bez kategorii

Episode #227: ” Czasem nie dostrzegamy szczęścia, gdy mamy je tuż pod nosem” czyli o uroczym „Wieczorze Filmowym” Lucy Courtenay.

wieczorfilmowy

Autor: Lucy Courtenay

Tytuł: „Wieczór Filmowy”

Liczba stron: 285.

Wydawnictwo : YA!

Była sobie Hannah, którą w Sylwestra porzucił jej ukochany  Dan – bożyszcze wszystkich jej koleżanek. Podczas imprezy, zobaczyła jak jej chłopak całuje się z inną i od tego się wszystko zaczęło. Sol jest jej przyjacielem. Zawsze ją wspiera i czasem trzyma jej głowę, by nie zwymiotowała sobie na włosy, gdy jest kompletnie pijana. Dziewczyna zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że Sol jest w niej zakochany. I to tak na poważnie. Choć robi wszystko, by tego nie okazywać. Gdy Hannah proponuje mu comiesięczne seanse filmowe, chłopak postanawia wykorzystać okazję by powiedzieć jej, co czuje. Ale na drodze staje mu były Hannah, boski Dan…Co z tego wyniknie? Czy Hannah jednak zrozumie, że Sol to nie tylko jej najlepszy przyjaciel? O tym przekonacie się sięgając po książkę Lucy Courtenay, która w zabawny, nieco kiczowaty ale bardzo uroczy sposób pokazuje nam, że friendzone, to nie koniec świata i że czasem może wyjść z niego coś fajnego.

Hannah i Sol są dość oklepanymi bohaterami. Są bardzo podobni do setki innych, o których czytałam, jednak zauroczyli mnie swoją historią na tyle, bym mogła ze spokojem polecić tę książkę innym. Nie jest to może literatura najwyższych lotów, aczkolwiek jeśli chcemy się odprężyć i zrelaksować, to ta książka jest dobrą odskocznią od codzienności.

Dużym jej atutem są motywy filmowe przeplatane w fabule czy nawiązania do klasyki kina. Myślę, że wielu osobom ta lektura może przypaść do gustu ze względu na swoją prostotę.

Podsumowując, lekka przyjemna historia o miłości, przyjaźni i młodzieńczych wyzwaniach otulona klasyką kina. Polecam przekonać się na własnej skórze, czy książka Wam podpasuje, czy też nie. Mi sprawiła wiele przyjemności i była ciekawą odskocznią od tego, co zwykle czytuję.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s