Bez kategorii

Episode #236: „Pyrkonowo, czyli słów kilka o jednym z największych festiwali fantastyki w Polsce”

Cześć i czołem, witajcie!

Tydzień temu, odbyła się już 18. edycja imprezy, która zaczynała niemal jak każdy inny konwent – od grupy pasjonatów, którzy chcieli stworzyć miejsce dla osób, takich jak oni sami, czyli zakręconych na punkcie fantastyki w bardzo szerokim rozumieniu tego stwierdzenia. Dziś, jest to jedna z największych imprez tego typu w Polsce.

Mieści się ona na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich i w tym roku, odwiedziło ją prawie 30 tyś osób, co nie jest rekordem ale też nie można powiedzieć, że to mało.

Podczas trzydniowego festiwalu, można było wziąć udział w bardzo wielu prelekcjach, spotkać między innymi Felicie Day, Jona Baileya oraz autorów fantasy takich jak Peter V. Brett czy Patricia Briggs. Fani muzyki, mogli w sobotę pójść na koncert grupy Percival a w piątek, na iglicy targowej po raz pierwszy zorganizowano krótki koncert, który zagrala grupa Decade.

Głównym punktem programu sobotniego był oczywiście wielki konkurs cosplay, czyli Maskarada, na którą zgłosiło się aż 41 niesamowitych cosplayerow. Każdy z nich włożył masę pracy w swój strój i prezentację, którą podziwiało ponad dwieście osób w obszernej Sali Ziemi.

W jury zasiadały specjalistki w dziedzinie tworzenia strojów oraz szycia, które w detalach oceniały każdy cosplay.

Na zdjęciach poniżej możecie obejrzeć większość prezentowanych strojów.

Poza tym, jeśli mieliście ochotę, można było udać się do wiosek tematycznych, spróbować swoich sił w walce na miecze czy zakupić gadżety i ręcznie robione arcydzieła na stoiskach wystawców.

Cała impreza zdawała się być bardzo dobrze zorganizowana i wszystkiego można było się dowiedzieć w wyznaczanych do tego punktach, bądź zapytać gdzaczy, którzy byli bardzo uprzejmi i pomocni.

Był to mój pierwszy Pyrkon i muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona, jak dobrze ta impreza funkcjonuje. Oczywiście zdarzyły się jakieś wpadki, bo wiadomo, że nie wszystko zawsze gra i buczy, jednak moje ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne i na pewno będę wracała do Pozniania właśnie na tę imprezę.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia, jakie udało mi się zrobić na ewencie.

To jak? Widzimy się za rok na Pyrkonie? 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s