Bez kategorii

Episode #241 : „Kosmiczne dziewczyny” Libby Jackson, czyli o kobietach, które zmieniły dzieje kosmicznych podróży.

Kosmiczne_dziewczyny_front

Autor: Libby Jackson.

Tytuł: „Kosmiczne dziewczyny. 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły się do podboju kosmosu.”

Liczba stron: 141.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest przenieść się w kosmos, to dzięki tej książce możecie tego doświadczyć! „Kosmiczne dziewczyny” zabiorą Was  w niezwykłą, pasjonującą i czasem trudną podróż przez meandry kosmicznych stereotypów i walki kobiet nauki o uznanie. Tak, jak w każdej innej dziedzinie życia, tak i tutaj, kobiety przez wiele lat czy nawet wieków pozostawały w cieniu wybitnych mężczyzn Mimo, iż wiele z nich dokonywało odkryć, czy robiło coś po raz pierwszy, to i tak to mężczyzna zgarniał wszystkie laury. Libby Jackson przedstawia historie pięćdziesięciu niezwykłych kobiet, które swoją charyzmą i wiedzą, spełniły swoje marzenia o podboju kosmosu.

Kobiety na całym świecie przesuwają granice, do których dociera ludzkość, udowadniając, że inteligencja nie ma płci. Od Ady Lovelace , która wymyśliła pierwszy prototyp komputera po szwaczki szyjące nowoczesne kombinezony dla astronautów. Wszystkie te panie są niezwykłe. I musiały ciężko pracować na swoją pozycję.

Książka Libby Jackson, czołowej brytyjskiej ekspertki w lotach kosmicznych, jest doskonałą lekturą zarówno dla młodszych czytelniczek jak i dla tych ciut starszych. Co jest niezwykłe w tych opowieściach to nie tylko ich treść ale i ilustracje.

Myślę, że dzięki tym historiom może narodzić się wiele pasjonatek i pasjonatów kosmosu, którzy w przyszłości będą chcieli podbijać Wszechświat. Na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s