Bez kategorii

Episode #251: „Krótka historia sztuki” Susie Hodge i podróż po artystycznym świecie nurtów i twórców, którzy zmienili świat.

krortkahistoriasztuki

Tytuł: ” Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach.”

Autor: Susie Hodge.

Wydawnictwo: Almapress.

Liczba stron: 222.

Pierwszy raz mam okazję wyrazić swoją opinię o przewodniku po historii sztuki. Jako wielka miłośniczka sztuk wszelakich nie mogłam sobie odmówić przyjemności przyjrzenia się tejże pozycji.

Jeśli kiedykolwiek wybraliście się do galerii sztuki i oglądaliście obrazy, zastanawiając się co tak właściwie dzieje się na tym płótnie i o co tyle szumu, to potrzebujecie tej książki. Jest to krótki przewodni po stylach, kierunkach i technikach w jakich wykonane zostały jedne z najcenniejszych i najbardziej innowacyjnych dzieł sztuki.

Susie Hodge zabiera w podróż po czasach impresjonistów, klasyków, sztuki współczesnej i rzeźby. Tłumaczy kto, jak i kiedy stworzył dane dzieło i wyjaśnia, dlaczego dany artysta tworzył tak a nie inaczej.

Jest to wyjątkowa książka, która pozwala zbliżyć się do tak zwanej wyższej sztuki i poznać ją od nieco innej strony.

Książkę polecam nie tylko uczniom i studentom kierunków artystycznych ale przede wszystkim każdemu, kto choć trochę interesuje się malarstwem lub rzeźbą.

Autorka zamienia skomplikowane teorie w proste i przejrzyste definicje, które poparte są przykładami. Piękne repliki dzieł sprawiają, że ten przewodnik jest miły dla oka i zachęca czytelnika do zagłębienia się w dany temat.

Idealna książka na wyprawę do muzeum i nie tylko.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s