Bez kategorii

Episode #252: Upalna „Nowa Fantastyka” na sierpień.

NF0818

Tytuł : ” Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik.

Data premiery: 24.07.2018

Numer : 08/18.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

Upały nie dają żyć, więc ja przychodzę do was ze świeżą dawką fantastycznych artykułów i opowiadań z sierpniowego numeru „Nowej Fantastyki”.

W tym miesiącu , moją szczególną uwagę przykuł artykuł Pawła Deptucha o 25-leciu firmy Vertigo, która wydała między innymi serię komiksów inspirowanych różnymi baśniami, kontrowersyjnego Kaznodzieję, czy obrazoburczych Lucyfera i Hellblazera, na podstawie których powstały seriale „Lucifer” i „John Constantine”. Autor w swoim tekście, opisuje pokrótce każdy z komiksów oraz poruszane w nich tematy. Fani komiksów na pewno będą chcieli się zapoznać właśnie z tym artykułem.

Skoro jesteśmy w upalnych klimatach, to czas na odrobinę pikanterii, dostarczonej nam przez Witolda Vargasa. W tej odsłonie „Legendarza”, zaglądamy do łóżek bohaterów baśni oraz do związanych z tym problemami.

Łukasz M. Wiśniewski, zabiera nas w podróż po wirtualnej rzeczywistości , punktując w jaki sposób świat kreowany w grach komputerowych, próbujemy przenieść do naszego świata i też w jaki sposób ten motyw zostaje wykorzystany we współczesnej literaturze.

Jeśli ktoś z was jeszcze nie poznał Ray’a Bradbury’ego, to dzięki lekturze artykułu Aleksandry Radziejewskiej, będziecie mogli choć w części się z nią zapoznać. Autorka daje wskazówki od czego najlepiej zacząć by nie zrazić się do tego autora oraz dlaczego warto go w ogóle poznać.

Jak w ostatnim numerze żadne z opowiadań nie przykuło mojej uwagi, to tutaj zrobiły to aż trzy. A są to: „Horda” Jacka Komudy, ” Z Themis każdy pisze listy do domu” Genevieve Valentine i ” Żywy i zdrowy w samotnej podróży”. Każde z tych opowiadań to kompletnie inny styl, sposób prowadzenia narracji i przede wszystkim tematyka, w jakiej autorzy się obracają, ale nie ukrywam, że z wielką przyjemnością oddałam się ich lekturze.

Numer sierpniowy „Nowej Fantastyki” był bardzo przyjemną lekturą, dlatego jeśli go jeszcze nie posiadacie, ruszajcie do kiosków i Empików w swojej okolicy!

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s