Bez kategorii

Episode #260: „Dietoland” Sarai Walker. – książka, która może zaskoczyć.

dietoland-b-iext53057687.jpg

Autor: Sarai Walker

Tytuł: „Dietoland”

Wydawnictwo: W.A.B

Liczba stron: 415

Data premiery: 22.08.2018

Plum Kettle, a właściwie Alicia Kettle, pracuje jako asystentka w redakcji pisma dla nastolatek i nie może się doczekać operacji zmniejszenia żołądka. Dzięki niej, będzie mogła pozbyć się kompleksów i robić wszystko to, czego wcześniej nie mogła. Nieoczekiwanie, otrzymuje dziwną propozycję: dostanie pieniądze na operację w zamian za wykonanie kilku zadań…Czy jej się to uda? Trzeba sprawdzić, sięgając po tę książkę.

Byłam lekko zaskoczona, gdy zaczęłam czytać tę książkę. Czym? Tym jak bardzo potrafiłam się utożsamić z główną bohaterką. Co prawda nie należę do osób przesadnie otyłych, aczkolwiek nigdy nie byłam też szczupła jak modelka. Zawsze borykałam się z drobną nadwagą. I może dlatego, główna bohaterka zdała się mi się w jakiś sposób bliska.

Sarai Walker stworzyła swoisty manifest XXI wieku, pokazując jak dużym problemem jest nie tyle otyłość, co myślenie osób z tą przypadłością. I nie mam tu na myśli, że te osoby nie zauważają problemu czy nie mogą nic z nią zrobić. Bardziej chodzi o to, jak sobie radzą w różnych sytuacjach. Książka napisana jest z poczuciem humoru, ale jest też bardzo obrazowa i kąśliwa. Pokazuje problem, z którym boryka się  wiele osób w bardzo ciekawy sposób, co też do mnie trafiło

Czy zgodzę się, że to taki „fight club” dla kobiet? Trochę tak. Podobało mi się, jak autorka obala pewnego rodzaju mity na temat diet oraz tego, co jest aktualnie w tak zwanych trendach.

Myślę, że jest to bardzo dobra lektura dla każdego. Można wyciągnąć z niej kilka wniosków. I na pewno nie można się przy niej nudzić.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s