Bez kategorii

Episode #265 : Październikowa „Nowa Fantastyka” jak co miesiąc, pełna dobra.

NowaFantastyka10

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik.

Liczba stron: 80

Numer: 10/2018

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

 

Witajcie!

Wiem, że ostatnio rzadko postuję na blogu, ale życie porwało mnie do tego stopnia, że nie miałam czasu na nic, tylko na bieżące recenzje. Dzisiaj przychodzę do was  z wypełnioną dobrem październikową „Nową Fantastyką”

A w niej między innymi przeczytacie dwa świetne wywiady. Jeden z Anetą Jadowską a drugi z Jamesem S.A Corey’em. Autorem naprawdę dobrej serii science fiction pt. „Expanse”.

W cyklu „kartka z legendarza” Witold Vargas przeprowadzi was przez tematykę wody. Jakie magiczne i niemagiczne właściwości posiadała i dlaczego jest tak istotnym elementem wielu rytuałów.  Przemysław Pawełek przekonuje, że komiksy są dla każdego ( i tu się zgodzę, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie).  A Maciej Parowski opowiada co nieco o  Piotrze Szuklinie, który uznawany był za unikalnego twórcę polskiej fantastyki filmowej.

Jeśli chodzi o opowiadania, to spodobały mi się : „Leże Boga-Smoka” Piotra Z. Górskiego, które swoją tematyką przypomina mi jedno z moich opowiadań. Zaskoczyły mnie podobieństwa w historii. A także „Siedem Urodzin” Kena Liu. Ten autor jest jednym z moich ulubionych współczesnych twórców fantasy, więc z wielką przyjemnością sięgam po jego utwory.

Podsumowując, numer jest wypełniony dobrem. Dobre opowiadania i fajna publicystyka, choć odniosłam wrażenie, że czegoś zabrakło w tym numerze…

Niemniej jednak polecam serdecznie!

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s