Bez kategorii

Episode #270: „Nowa Fantastyka” numer listopadowy. Czas na comiesięczną porcję dobra.

NF112018

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Magazyn.

Liczba stron: 80.

Numer: 11/2018

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

Przyszedł listopad, więc czas na kolejną porcję soczystej fantastyki w pigułce, czyli comiesięczne spotkanie z „Nową Fantastyką”.

Na wstępie, mój ulubiony Marek Starosta opowiada o widmowych cząstkach i wielkich ścianach. ( Tak przy okazji, zachęcam do odwiedzenia strony autora, bo pisze fajne rzeczy: http://www.marekstarosta.com) oraz o produktach luksusowych, które zyskują sobie co raz większą popularność. Przemysław Pieniążek przeanalizował dla nas klasykę horroru, czyli starcie Freddiego Krugera z Jasonem. A Robert Skowroński przeprowadził bardzo ciekawy wywiad z niekwestionowanym mistrzem grozy z półwyspu apenińskiego, Dario Argento. W cyklu „z kartek legendarza” Witold Vargas zabiera nas w podróż przez pierwowzory wszelakich bohaterów i skąd się biorą ich super moce. Z opowiadań, polecam Jakuba Małeckiego „Niedaleko”, jednego z tych pisarzy, których cenię za styl i wyjątkowe spojrzenie na ludzkie emocje. Oraz „Ołowianego Lotnika” K.A Tierina. W jakiś dziwny sposób, rosyjska fantastyka bardzo do mnie przemawia. I to odkąd pamiętam.

Poza tym, polecam też felietony i obszerne recenzje książek. Między innymi jednej z najważniejszych powieści grozy, czyli „Upiornej Opowieści” Petera Staruba.

Nie mogę też nie wspomnieć o wydaniu specjalnym, które kipi doskonałymi opowieściami. Jedną z moich ulubionych jest „E.T.Er” Piotra Jedlińskiego. Coś czuję, że jeszcze wrócę do tego wydania, bo jest naprawdę dobre.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s