Bez kategorii

Episode #277 : „Szkoła szpiegów”, czyli jak byli szkoleni rosyjscy agenci KGB, kurs przyspieszony.

kgbszkolaszpiegow

Tytuł: „Szkoła Szpiegów”

Autor: Denis Bukin

Wydawnictwo: Insignis

Liczba stron: 263

„Większość ludzi, słysząc słowo „szpieg”, wyobraża sobie rozmaite gadżety – laserowe długopisy albo wybuchające zapalniczki. Tymczasem najważniejsze narzędzie tajnego agenta to jego własny mózg. Sprawny umysł jest niezbędny w pracy wywiadowczej, której specyfika wymaga przestrzegania zasad ścisłej konspiracji. Agent często nie może niczego zapisać- musi polegać wyłącznie na swoim mózgu i jego zdolności do rejestrowania oraz odtwarzania ogromnych ilości informacji. Dzięki tej książce dowiesz się jak poprawić swoją pamięć i bystrość umysłu, wykonując rozmaite ćwiczenia, które od lat wykorzystywane są w procesie szkolenia najlepszych szpiegów na świecie. Przyswoisz sobie umiejętności, które zdały egzamin w najtrudniejszych możliwych warunkach i nauczysz się w pełni wykorzystywać potencjał swojego mózgu. ”

„Szkoła szpiegów” to jedna z tych książek, które dosłownie pochłonęłam. Uwielbiam tego typu tematykę a sposoby szkolenia swojego własnego mózgu oraz spostrzegawczości, zawsze były dla mnie bardzo ciekawe. Dlatego myślę, że jest to dobra propozycja dla każdego, gdyż nie tylko szpiedzy potrzebują dobrej pamięci ale i przeciętnemu Kowalskiemu też się ona przyda. W tym… Poradniku? Nie… To złe słowo. W tej instrukcji, znajdziecie multum ciekawych porad, jak poprawić swoją zdolność koncentracji i jak szybko zapamiętać dużą ilość informacji. Oczywiście, że po przeczytaniu tej książki nie będziecie od „super-szpiegami”. Jest to tylko pewnego rodzaju przewodnik i instruktaż, co zrobić, by wzmocnić pamięć, a nawet by umiejętnie się ukryć.

Polecam każdemu, kogo od zawsze fascynowały historie o Jamsie Bondzie czy innych znanych, tajnych agentach ale też tym, którzy lubią czasem troszkę pogimnastykować swój mózg.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s