Bez kategorii

Episode #281 : Nowy Rok, więc czas na styczniowe dobro z „Nowej Fantastyki”

nowafantastyka0119

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik

Liczba stron 80

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Numer: 01/19.

Witajcie w Nowym Roku!

Wow, to już 2019… Ten czas leci, jak szalony. A ja dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym numerem „Nowej Fantastyki”, w której znajdziecie moje ulubione ciekawostki od Marka Starosty. Polecam też zaglądnąć na stronę pana Marka, gdzie możecie dowiedzieć się naprawdę mega ciekawych rzeczy o świecie. Znalazł się tu również bardzo obszerny artykuł Radosława Pisuli o fantastycznym człowieku, jakim był Stan Lee. Autor skupił się na superbohaterskim aspekcie pracy tego wybitnego twórcy komiksów.

W tym numerze, w cyklu „z kartek legendarza” Witold Vargas zabiera nas do ptasiego królestwa i opisuje znaczenie poszczególnych gatunków w folklorze i tradycji. Marcin Zwierzchowski opowiada o familijnych serialach i filmach,  a Kamil Śmiałkowski przybliża trochę bardziej serial „The Chilling Adventures of Sabrina”, który wywołuje wiele kontrowersji, jak i zyskuje sobie coraz większą popularność.

Ten numer „Fantastyki” jest przesycony serialami, więc do kompletu możecie poczytać też o retro serialu science-fiction, który zwie się „Blake’s 7”, czym jest i o co z nim chodzi, dowiecie się z obszernego tekstu Andrzeja Kaczmarczyka.

Jeśli chodzi o warstwę opowiadań w styczniowym wydaniu, to… Szczerze mówiąc nic szczególnie nie przykuło mojej uwagi. „Smocze Zęby” Pawła Ciećwierza zaintrygowały mnie swoim oryginalnym umiejscowieniem fabuły. Jeśli chodzi zaś o prozę zagraniczną, to niestety tym razem nie znalazłam tutaj nic dla siebie.

Jak zawsze polecam felieton Łukasza Orbitowskiego „Orbitowanie po kinie” i świetny tekst o „Sandmanie” Damiana Maksymowicza.

No to tyle, jeśli chodzi o ten numer. Ruszajcie do kiosków i Empików, gdzie możecie jeszcze dostać styczniowy numer.

A tymczasem, trzymajcie się ciepło.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s