Bez kategorii

Episode #289 : Marcowa „Nowa Fantastyka” pełna dobra.

nowafantastyka0319

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik

Numer: 03/2019

Liczba stron: 80.

Nowy miesiąc, więc czas na comiesięczna dawkę świeżutkich newsów fantastycznych. Na pierwszy ogień pójdzie artykuł  Łukasza M. Wiśniewskiego o najnowszej grze firmy BioWare pod tytułem „Anthem”. W swoim tekście, autor skupia się na głównych wątkach fabularnych gry oraz czy będzie to potencjalny hit sprzedażowy, czy też nie. W kartach z legendarza, przeczytamy na temat wielu znaczeń barana a Barbara Szeląg opowiada co nieco na temat ewolucji Oscarowych typów i filmów, które na przestrzeni lat dostały tę prestiżową nagrodę. Marta  Sobiecka z kolei opowiada o dualiźmie osobowości na przestrzeni różnych książek i filmów.

W części felietonowej, moją uwagę przykuł Łukasz Orbitowski swoim tekstem na temat horrorów i jak to drzewiej z nimi bywało.  A Maciej Parowski przybliża nam trochę postać Kapitana Żbika.

W dziale opowiadań… Cóż. Jakoś nie wciągnęło mnie żadne z rodzimych opowiadań, a co do zagranicznych to „Moje angelskie imię” R.S Benedict było ciekawą odskocznią. W dziale recenzenckim, dużo miejsca poświęcono książce „Śpiewajcie z prochów, śpiewajcie” Jesmyn Ward. Ostatnio też dużo dobrego słyszałam o tej książce, więc może uda mi się kiedyś do niej zajrzeć.

Dziś krótko, ale mam nadzieję, że sięgniecie po marcowy numer „Nowej Fantastyki” i zechcecie zaprenumerować magazyn, by nie martwić się o przegapienie kolejnego numeru. Wszelkie informacje, jak to zrobić, znajdziecie na stronie http://www.fantastyka.pl lub na łamach pisma.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s