Bez kategorii

Episode #294: „Kociarz” Kirsten Roupenian – czyli o wiralowym fenomenie, który niebawem ukarze się w Polsce.

kociarz-b-iext54206803

Tytuł : „Kociarz”

Autor: Kristen Roupenian.

Liczba stron: 14

Liczba stron w tomie: 320.

Premiera 24.04.2019

Wydawnictwo: Muza.

Seria opowiadań, która wzbudziła wiele kontrowersji i wywindowała autorkę na szczyty list bestsellerów, głównie przez to, że jej prace zostały opublikowane na łamach „The New Yorkera”.

” Kociarz” to historia pierwszej randki młodej dziewczyny i mężczyzny, który jest dużo od niej starszy. Lubił przychodzić do kina, w którym pracowała a potem zaczęli ze sobą flirtować a gdy erotyczne napięcie sięgnęło zenitu, postanowili się spotkać. Zderzenie rozbuchanych oczekiwań z rzeczywistością miało się nijak do tego, co pokazują nam filmy.

Szczerze mówiąc, to krótkie opowiadanie było uderzająco prawdziwe. Często zdarza się, że poznajemy kogoś, kto na pierwszy rzut oka się nam spodoba a potem nagle okazuje się, że jest na przykład psychopatą albo kompletnie nie z naszej bajki.

Historia Margot i Roberta może przydarzyć się każdemu i nie jest ona niczym niezwykłym. Ot, coś z życia wzięte. Aczkolwiek, poruszyło mnie to opowiadanie. W jakimś stopniu byłam w stanie zrozumieć tę młodą dziewczynę, choć osobiście postąpiłabym trochę inaczej niż ona.

Myślę, że Kirsten Roupenian trafi w gusta polskich czytelniczek, bo jest ona do bólu szczera.  Jeśli wszystkie opowiadania w tomie są w podobnym tonie jak „Kociarz”, to będzie to niewątpliwy hit wydawniczy.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s