Bez kategorii

Episode #295 : „Twój dziewczyński przewodnik po dorastaniu” Sophie Elkan, czyli wszystko to, co musisz wiedzieć o sobie.

dziewczynskiprzewodnik

Autor: Sophie Elkan

Tytuł: ” Twój dziewczyński przewodnik po dorastaniu”

Wydawnictwo: Insignis.

Liczba stron: 206

Premiera: 3.04.2019

 

” Martwisz się dorastaniem? Dojrzewanie nieustannie zaprząta ci myśli? Nie panikuj! Oto książka, która ci pomoże!”

Lektura obowiązkowa dla każdej dorastającej dziewczyny. Autorki w bardzo ciekawy i lekki sposób, opowiadają o zmianach, jakie zachodzą w kobiecym ciele, kiedy zaczynamy miesiączkować i w ogóle dlaczego mamy włosy na częściach ciała, których nie widać. Duża część tej książki, poświęcona jest też emocjom, jakie towarzyszą temu szczególnemu okresowi każdego nastolatka. Lecz dla dziewcząt jest on szczególnie uciążliwy.

Pryszcze, zmiany nastrojów, ciągłe zmiany stylów i niska samoocena to tylko niektóre tematy, poruszone przez autorki w tej publikacji. Myślę, że jest ona dobra zarówno dla młodszych czytelniczek, jak i dla tych, które mają już swoje własne nastolatki i nie potrafią im prosto wytłumaczyć tego, co się z nimi dzieje.

Atutem tej książki są też zabawne i urocze ilustracje wykonane przez Flo Perry.

Każda z nas kiedyś miała problemy, jakie opisane są w książce. Miałyśmy wiele tych samych obaw i nie bardzo wiedziałyśmy, jak sobie z nimi poradzić. A rodzice często też nie zwracali za bardzo uwagi na to, co się z nami dzieje, bo twierdzili, że „to taki wiek, wyrośniesz z tego”. Niby tak, ale czasem odrobina wiedzy jest na wagę złota.

Polecam serdecznie tę książkę i młodszym i starszym dziewczynom. A jeśli macie w rodzinie jakieś nastolatki, to będzie to dla nich naprawdę przydatny poradnik.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s