Bez kategorii

Episode #296: Nowy miesiąc, więc czas na kwietniową „Nową Fantastykę”!

 

fantastykakwiecien

Tytuł : „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik

Numer: 04/19

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

Witajcie!

Nowy miesiąc, więc jak zwykle, czas na dawkę kwietniowej „Nowej Fantastyki”. Na sam początek dostajemy znakomity wywiad z  Gwendoline Christie, która zdradza co nieco na temat nadchodzącego, finałowego sezonu „Gry o Tron”, a następnie Artur Stopiński zaprasza nas do gry i opowiada o tym, jak to niektóre strategiczne planszówki zmuszają swoich graczy, by stawili im czoła.  Autor przytacza tu między innymi „Warhammer Quest”, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem, bo nie sądziłam, że jeszcze ktoś grywa w tego typu gry.  W „kartkach z legendarza”, Witold Vargas opowiada nam o swoich niezwykłych spotkaniach z ludźmi, którzy mocno wierzyli w legendy, o których opowiadali. A także stara się nam pokazać, że w każdym micie tkwi jakieś ziarnko prawdy. Rafał Pośnik przeprowadził bardzo ciekawy wywiad z jednym z najbardziej uznanych twórców gier fabularnych, Markiem Rein Hagenem a Andrzej Kaczmarczyk przybliża nam trochę bardziej postać Shazama, a raczej Kapitana Marvel, który pojawił się w komiksowym świecie już w latach 30. Ale przez wiele lat pozostawał w niszy. Dopiero, gdy rozpoczęto prace nad filmem, postanowiono odkurzyć trochę tego bohatera i oddać go w ręce fanów komiksów.

„Fantastyka” w tym miesiącu bardzo gamingowa ( w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu). Łukasz M. Wiśniewski przybliża nam bardziej historię jednego z najczęściej rozgrywanych rpg’ów, czyli „Dungeons and Dragons”, która po wielu latach znów wraca do łask.

Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu będę mogła napisać coś innego, bo po raz kolejny żadne z opowiadań nie przypadło mi do gustu. Były takie trochę… Bezbarwne.

Jak zawsze, zachęcam też do zaglądnięcia w sekcję z felietonami, gdzie jak co miesiąc udzielają się Łukasz Orbitowski, Tomasz Kołodziejczak i Rafał Kosik.

Wspominałam już, że w tym miesiącu „Fantastyka” stoi grami i tymi z prądem i tymi bez prądu. Jeśli macie ochotę poczytać co nieco o gdzie „Metro Exodus” czy „Dungeons&Dragons” zapraszam do punktów sprzedaży prasy i Empików 🙂

Jeśli jeszcze nie prenumerujecie „Nowej Fantastyki” to również polecam i zachęcam.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s