Bez kategorii

Episode #300: „Nadgryzione jabłko” czyli Steve Jobs, jakiego nie znacie.

nadgryzione-jablko-steve-jobs-i-ja-wspomnienia-b-iext54283614

Autor: Chrisann Brennan

Tytuł: „Nadgryzione jabłko”

Wydawnictwo: Kompania Mediowa

Liczba stron: 327

Chrisann Brennan nigdy nie chciała pisać książek. Wręcz zarzekała się, że tego nie zrobi. Jednak ciężka sytuacja życiowa oraz problemy zdrowotne skłoniły ją tego, by wrócić myślami do jej związku z jednym z największych umysłów XX wieku.

Steve Jobs, bo o nim mowa, był niedostępny i szorstki w obyciu, jako nastolatek. Nie miał zbyt wielu przyjaciół i pozostawał raczej na uboczu. Lecz ci, którym pozwolił dotrzeć do siebie opisywali go jako człowieka zafascynowanego technologią i nowymi rozwiązaniami. Chrisann zobaczyła w nim coś jeszcze, co sprawiło, że jej serce zabiło mocniej. Ich historia to nie usłana różami i watą cukrową opowieść o idealnej parze. Wręcz przeciwnie.

Brennan opisuje ze szczegółami swoją relację ze Stevem w sposób bardzo osobisty i z perspektywy kobiety, która zmagała się z wieloma trudnościami. Lecz mimo całej swojej szorstkiej powłoki, Jobs jawi się jako mężczyzna pełen pasji, ciekawości świata i chęci jego zmiany, która dzięki jego ciężkiej pracy i wielkiemu talentowi, nastała szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać.

W latach 80. gdy powstały pierwsze produkty firmy Apple, nikt nie wierzył w ich sukces. Wszyscy traktowali je jako gadżety i fanaberie. A gdy nagle okazało się, że technologie, które stworzył Jobs działają i mają szerokie zastosowanie, wszystko się zmieniło.

Chrisann opowiada w swojej książce o mężczyźnie, którego pokochała o jego trudnych relacjach z córką Lisą i o tym, jak to wszystko ich ukształtowało.

Dawno nie czytałam tak fascynującej opowieści o wynalazcy, który zmienił oblicze nowych technologii. A przede wszystkim bardzo życiową historię dwójki kochających się ludzi, którzy musieli wiele przejść by zrozumieć, co dla nich jest najważniejsze w życiu.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s