Bez kategorii

Episode #302: „Matka” S.E. Lynes – ta książka pozostaje w pamięci na długo.

matka

Tytuł : „Matka”

Autor: S.E. Lynes

Wydawnictwo: Vesper.

Liczba stron: 324.

Christopher nie skrzywdziłby nawet muchy. W każdym razie nie celowo. Nadal w to wierzę. Nawet pomimo tych wszystkich wydarzeń.

Christopher Harris jest samotnym chłopakiem. Chłopakiem, który nigdy nie pasował do swojej rodziny i od zawsze czuł, że coś go w życiu omija. Aż do dnia, w którym odkrył aktówkę na strychu domu rodzinnego. Poznał wówczas sekret o swojej matce. Tego dnia wszystko się zmieniło. Oto w końcu Christopher ma szansę na szczęście. Szczęście, którego będzie bronił za wszelką cenę. A jaką cenę ty byłbyś skłonny za idealną rodzinę?

Jest to jedna z tych książek, która szokuje, daje do myślenia i przede wszystkim trzyma w napięciu do ostatniej strony. Zaufałam wydawnictwu Vesper, bo wiedziałam, że nie wydają oni byle czego. I tym razem się nie zawiodłam. Mimo, iż sama historia wydaje się być oklepana i znana, to sposób, w jaki autorka postanowiła ją przedstawić zaskakuje i porywa od pierwszej do ostatniej strony.

Myślałam, że już niewiele mnie zaskoczy, jeśli chodzi o thrillery. A w tym przypadku zaskoczył mnie głównie bardzo rozbudowany wątek obyczajowy. Poznajemy dzieje Christophera, jego matki oraz ich relacji. Mimo, iż nie ma w tej książce niczego, co by nie pojawiło się wcześniej, to czytając ją nadal jesteśmy ciekawi, co wydarzy się na kolejnych stronach. Może to nie jest typowy thriller, aczkolwiek czytało mi się go bardzo dobrze.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s