Bez kategorii

Episode #305: „Wyższa Lojalność. Prawda, kłamstwa i przywództwo.” James Comey – czyli autobiografia tajnego agenta.

wyzszal

Autor: James Comey

Tytuł: „Wyższa Lojalność”

Wydawnictwo: Insignis

Liczba stron: 429

” Na czym polega etyczne przywództwo? Jak czynić to, co jest słuszne, zamiast tego, co przyniesie polityczne korzyści? Jak być wiernym wartościom, którym poświęciło się całe życie? Szczególnie jeli lojalność wobec instytucji, którym się ją przekazało wymaga osobistych ofiar…”

9 maja 2019 James Comey został zdymisjonowany przez Donalda Trumpa ze stanowiska dyrektora FBI. Ta decyzja wywołała polityczną burzę. Tymczasem Comey milczał. Aż do teraz.

Jeśli szukacie dobrej autobiografii z polityką, tajnymi służbami i „smaczkami” z życia tych, którzy zwykle pozostają poza zasięgiem naszych zmysłów, to ta książka będzie fascynującą lekturą. Co prawda, nie jest ona zawsze wciągająca i pełna zwrotów akcji. Czasem wypełniają ją nudne opisy czy przekolorowane relacje, jakie autor miał ze swoimi przełożonymi. Można wyczuć, że jest tu dużo pewnego rodzaju urazy w stosunku do nowej władzy ale też nie zabrakło dużej dawki historii i osobistych przemyśleń, jakie Comey przelał na papier.

W tej książce znalazły się też traumatyczne przeżycia, które ukształtowały jego poczucie sprawiedliwości, uczciwości i utrwaliły koncepcję etycznego przywództwa . Pomimo, iż w swojej pracy zawodowej miał do czynienia z trzema prezydentami i różnymi politycznymi zagrywkami, to największym autorytetem są dla niego ludzie bez naukowych tytułów i politycznych stanowisk.

Myślę, że fani reportaży na pewno znajdą w tej książce wiele ciekawych informacji ale też ci, którzy nie za bardzo obracają się w polityce, mogą z niej dowiedzieć się o wielu ciekawych wątkach, w których również brały udział tajne służby.

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s