Bez kategorii

Episode #307: „Wynajmij sobie chłopaka” czyli coś o randkach i byciu sobą

wynajmnij

Autor: Steve Bloom.

Tytuł: „Wynajmij sobie chłopaka”

Liczba stron: 349

Wydawnictwo : YA!

Brooks Rattigan, młody i bardzo ambitny uczeń liceum ma jeden cel. Dostać się na Harvard za wszelką cenę. Mimo całej swojej determinacji i starań, wiele czynników działa niestety przeciwko jego planom. Pewnego dnia dostaje propozycję zabrania na bal absolwentów kuzynki jednego z najbogatszych dzieciaków w jego szkole a wieść o jego nienagannych manierach roznosi się po śmietance towarzyskiej okolicznych trzech stanów. Brooks postanawia wykorzystać okazję, by dorobić na studia. Oferuje usługi nadopiekuńczym rodzicom, pragnącym by ich córki mogły przeżyć niepowtarzalne chwile podczas szkolnych imprez, w które obfituje kalendarz ostatniego roku liceum. Jednak Brooks nie przewidział, że na swojej drodze spotka nieprzewidywalną Celię Lieberman czy niezwykle piękną Shelby Pace.

Jestem zaskoczona, że ta powieść została napisana przez mężczyznę. W sumie jest to bardzo fajna odmiana. Aczkolwiek we współczesnej literaturze młodzieżowej jest bardzo wielu autorów. Steve Bloom opowiedział swoją historię w sposób zabawny, trochę naciągany w wielu miejscach ale też mającą bardzo mądrą puentę. A jaką? Tego dowiecie się czytając książkę bądź oglądając ekranizację.

Jeśli mam być szczera, to książka podobała mi się o wiele bardziej niż film. Książkowy Brooks miał w sobie znacznie więcej charyzmy i poczucia humoru niż ten, którego poznajemy za pośrednictwem Noah Centineo. Ale jeśli ktoś z was chciałby sobie porównać adaptację z oryginałem, zostawiam wam link do zwiastuna poniżej:

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s