Bez kategorii

Episode #308 : „Ty”, czyli o sile obsesji i jej konsekwencjach…

ty-b-iext54492753

Tytuł : „Ty”

Autor: Caroline Kepnes.

Wydawnictwo: W.A.B

Liczba stron: 414

Kiedy początkująca pisarka wchodzi do księgarni w East Village, od razu staje się obiektem fascynacji pracującego tam mężczyzny. Zauroczony nią Joe Goldberg na podstawie danych z karty kredytowej wyszukuje kobietę w internecie. W Nowym Jorku mieszka tylko jednka Guinevere Beck. Jej konto na Facebooku jest dostępne dla wszystkich, ona sama jest bardzo aktywna na Twitterze. Dzięki temu Joe dowiaduje się, że przyjaciele mówią na dziewczynę Beck, że studiowała na Uniwersytecie Browna, że mieszka przy Bank Street, a wieczór spędzi w barze na Brooklynie. To dla Joego idealne miejsce na ponowne, pozornie przypadkowe spotkanie.

Mężczyzna powoli przejmuje kontrolę nad życiem Beck. Robi wszystko, by wpadła w jego ramiona. Staje się jej idealnym, wymarzonym chłopakiem, który po cichu usuwa przeszkody stające na drodze do wspólnego szczęścia. Nawet jeśli oznacza to, że musi kogoś zabić…

Dawno nie czytałam książki, z którą mogłabym się w pewnym sensie utożsamić. Aczkolwiek nie miałam aż takich przeżyć, jak Beck ale wiem czym jest obsesyjna miłość i do czego może doprowadzić. Ta historia przyprawia o dreszcze nie ze względu na to, że główny bohater jest stalkerem ale przez jej realność. Wiele osób boryka się z podobnymi sytuacjami i często nie potrafią się z nimi uporać. Jeśli chodzi o zakończenie, to mnie zaskoczyło i pozostawiło jakby otwartą przestrzeń. Wiem, że to nie jest jedyna książka tej autorki. Bardzo jestem ciekawa, co jeszcze ma w zanadrzu zarówno dla bohaterów jak i dla czytelników.

Jeśli jeszcze nie widzieliście serialu, to zostawiam Wam do niego zwiastun. Polecam obejrzenie.

 

Z czytelniczym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s