Bez kategorii

Episode #310 : Czerwcowa „Nowa Fantastyka” z lekkim poślizgiem.

fantastyka06

Tytuł: „Nowa Fantastyka”

Format: Miesięcznik

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka.

Liczba stron: 80

Witajcie,

Nowy miesiąc, więc czas na „Nową Fantastykę”.  Ostatnio coś nie mogę się wcześniej wyrobić, ale lepiej późno niż wcale, więc zapraszam.

W czerwcowym numerze, mnóstwo soczystych artykułów. Między innymi obszerny tekst Łukasza M. Wiśniewskiego o tym, jak to pokochaliśmy apokalipsę i jak zyskuje ona sobie co raz więcej zwolenników. Autor skupia się na fascynacji światem po wybuchu bomby atomowej oraz zaprasza na OldTown Festival, który zyskuje sobie co raz większą popularność. Maciej Bachorski zaprasza nas do świata „Dystryktu 9” i jego wizjonerskiego twórcy, o którym pisze w swoim artykule. A Witold Vargas przekonuje, że w naszej słowiańskiej kulturze mamy równie dużo „bibelotów”, które możemy sobie postawić na nocnej szafce czy na kredensie w kuchni. W swoim artykule opowiada też o ich ukrytych znaczeniach i „mocy”, jaka może się w nich kryć. Łukasz Czarnecki z kolei przybliża nam dwóch niezwykłych pisarzy i ich szorstką, lecz długoletnią przyjaźń. Czyli słów kilka o J.R.R Tolkienie i C.S. Lewisie.

W warstwie opowiadań polecam serdecznie „Cienie” Mirosława P. Jabłońskiego oraz „Czcigodne Bractwo Rękawiczników” Mary Robinette Kowal. Te dwie opowieści zapadną mi w pamięć na długo.

I jak zawsze polecam też świetne felietony Petera Wattsa, Rafała Kosika, Łukasza Orbitowskiego i Tomasza Kołodziejczaka. Dużo w temacie post-apo, ale nie tylko.

Czekam już niecierpliwie na kolejny numer, a Was zachęcam do sięgnięcia jeszcze po bieżący.

 

Z fantastycznym adieu,

Meg.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s